-7°C bezchmurnie

Pomnik Inwalidy - ciąg dalszy

Pan Marian Puchacz mieszkaniec budynku przy placu Inwalidów 3, który na ostatnim posiedzeniu żoliborskiej komisji kultury przedstawił tylko pomysł budowy pomnika Inwalidy na placu Inwalidów, postanowił go zrealizować.

 

W związku z tym pan Marian zwrócił się do urzędników samorządowych z prośbą o sfinansowanie projektu. Zostały sporządzone trzy projekty pomnika w formie rysunków.

W urzędzie dzielnicy burmistrz doradził projektodawcy, aby skorzystał z możliwości finansowania jakie stwarza budżet partycypacyjny dla m. st. Warszawy, o którym szerzej pisaliśmy już w Informatorze Żoliborza. Projektodawca niezwłocznie zgłosił się do odpowiedniego urzędnika, następnie wypełnił stosowne formularze i złożył projekt z prośbą o sfinansowanie. Przedsięwzięcie zostało poparte na urzędowym druku przez 46 osób.

Napis pod obeliskiem ma brzmieć: ”W hołdzie Inwalidom Pierwszej Wojny Światowej (1914-1918), Urząd Dzielnicy (burmistrz) , Mieszkańcy Żoliborza”.

Pomysłodawca chce ustawienia obelisku w pobliżu przystanku autobusowego, przy skrzynce elektrycznej, naprzeciwko oddziału PKO BP.

Pomnik Inwalidy - ciąg dalszy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iZoliborz.pl