18°C rozproszone chmury

Wyścig z czasem

17 czerwca ZDM informował o początku prac przy wymianie oświetlenia na Pl.Wilsona i Ul.Mickiewicza, za niemal dokładnie 2,5 miliona złotych.

W ostatnie tygodniach jesienny chłód jakby przygasił zapał wykonawców, ale prace posuwają się naprzód, zwłaszcza że czas goni - w czerwcowej informacji ZDM czytaliśmy, że zakończenie robót planowane jest do końca października.

Na kilka dni przed upływem tego terminu gros robót doczekał się szczęśliwego zakończenia, zaś w środę, 26 października mogliśmy obserwować ustawianie "parkowych", niższych latarenek typu Agrykola (model z 1856 r.), których fundamenty oczekiwały gotowe już od dłuższego czasu. Jednak mimo postępów, wciąż jest wiele miejsc i elementów oczekujących na dokończenie. Wielu pastorałom wciąż brakuje ozdobnych, żeliwnych podstaw - zwłaszcza tam, gdzie do wnętrza słupa przenoszono okablowanie kamer monitoringu, oraz tam gdzie na słupach umieszczone są elementy sterowania sygnalizacją świetlną. W innych miejscach, wokół świeżo zainstalowanych podstaw straszą dziury i połamane płytki.

Na szczęście, wykonawca wciąż ma jeszcze kilka dni, by uporać się z ostatnimi pracami.

Wyścig z czasem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się