21°C bezchmurnie

Nawet drzewa w remoncie?

Kiedy: 2016-08-28 , godzina: 12:58

Zasłyszany podczas letniej przechadzki komentarz "Co oni, drzewa remontują?" na widok (pokazanych na głównym zdjęciu) płotków otaczających drzewa przy ul. Mickiewicza należy oczywiście traktować jako żart, tym zabawniejszy że drzewa na ul. Mickiewicza w tym roku "remontowane" - ale na przełomie kwietnia i maja, kiedy to wynajęta przez miasto firma przywiozła (zdjęcie drugie) i pieczołowicie wymieniła ziemię w donicach wybranych drzew, m.in. przy skrzyżowaniach z ul. Gen. Zajączka i Mierosławskiego.

Rzeczywistość, to odpowiedzialność wykonawcy robót za zieleń na placu budowy, i pragmatyzm - takie zabezpieczenie pnia przed niechcianym, bliskim spotkaniem z maszyną budowlaną jest zwyczajnie najtańszy i najmniej pracochłonny, prostszy nawet od praktykowanego również obkładania pni związanymi drutem deskami.

Te, i licznie inne ogrodzenia są bardzo widomymi znakami postępujących prac przy odbudowie oświetlenia na ulicy, o której pisałem wcześniej - wiele nowych latarni już stoi, a przy chodnikach na znacznej części ul. Mickiewicza między ul. Gen. Zajączka a pl. Wilsona widać już fundamenty dla mniejszych lamp, które rozjaśnią ten niekoniecznie najprzyjemniejszy dla pieszych po zmroku szlak. Pojawiły się tu już także dość licznie ławeczki.

Tymczasem przy skrzyżowaniu z ul. Gen. Zajączka znika przystanek autobusowy w kierunku Centrum. Napotkałem tu dziś ekipę ZRiKD, demontującą słupki ustawione tutaj ledwie kilka tygodni temu. Prace te wiążą się zaś ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Gen. Zajączka z ul. Mickiewicza, o której w lipcu na swoich stronach napisał ZDM. "Zahaczony" o prace pracownik miejskiej firmy wyjaśnił, że ze względu na planowane na skrzyżowaniu zmiany, i ich wpływ na ruch, przystanek wraz z wiatą zostanie na stałe przesunięty o kilkanaście metrów - pod okna kamienic przy ul. Mickiewicza 17 i 19, przed ogródki Hummus Bar i Porananas. Miejsce to jest już oznaczone stosowną, żółtą "zębatką". Przestrzeń po obecnym przystanku zajmą, przegonione z dotychczasowych miejsc, samochody.

Zostałem też poproszony, by przypomnieć wszystkim, którzy namiętnie czatują by parkować w tym miejscu, że od dzisiaj w miejscu tym obowiązuje zakaz parkowania (zdjęcie trzecie) dotyczący także wyznaczonych miejsc postoju - a z chwilą rozpoczęcia prac, wszystkie pozostawione tutaj pojazdy zostaną odholowane na koszt właścicieli. Jeżeli nie siedzicie teraz w ogródku którejś z kawiarni, gotowi przestawić pojazd w każdej chwili, macie ostatnie godziny na uniknięcie bardzo niemiłej i kosztownej niespodzianki!

Nawet drzewa w remoncie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się