Kto podcina skrzydła Żoliborzowi?!

interwencje, podcina skrzydła Żoliborzowi - zdjęcie, fotografia
Grabarz 29/11/2016 11:10

Moda na murale jest godna uznania. Mamy ich na Żoliborzu kilka, o wszelakiej tematyce i naprawdę wzbogacają naszą żoliborska przestrzeń, bawią, pobudzają do refleksji.

Ale, ponieważ są widoczne dla wszystkich i ciężko odwracać wzrok idąc wprost na mural, ich istnienie musi być jednak przemyślane, szczególnie, gdy promuje jakiegoś artystę, bo nie wszyscy warci są promowania. Ostatnio wpadłem na mural zlokalizowany przy naszym kultowym Merkurym. Najpierw stwierdziłem, że ktoś pomazał ścianę a przy okazji mocno się napracował, co wydało mi się bez sensu. Zasięgnąłem więc języka i dowiedziałem się, że ta pomazana ściana to mural, a inicjatorem pomysłu jest Pan Konrad Smoczny, główny DJ Żoliborza, obecnie przewodniczący Komisji Kultury Rady Dzielnicy Żoliborz. Ten bazgroł, to podobno skrzydła na wzór skrzydeł w Tel Awiwie, namalowany przez artystkę o mrocznym pseudonimie Caryca. Wujek Google doprowadził mnie do galerii tej artystki. Jedno z jej dzieł przedstawia chyba psa, przybitego do krzyża, a pod tym koszmarem widnieje podpis - Siódmego dnia bóg stworzył kartony i brązową taśmę, żeby ludzie mogli się spakować i sp..lać ze świata który właśnie stworzył.

Reszta twórczości Carycy zamieszczona na Instagramie również jest pozbawiona jakiejkolwiek sensownej treści.

Nie mam nic przeciwko ateistom, ale szanujmy się wzajemnie. Obrażanie Krzyża to dla Katolików największa, godna potępienia zniewaga.

Natomiast mural nie wygrałby nawet konkursu na ozdobienie ścian żłobka, bo w tej właśnie stylistyce został wykonany.

Obawiam się, że inteligencki Żoliborz jeszcze nie jest gotowy na promowanie tego typu artystów, bo nie wszyscy tutejsi inteligenci wymarli. Ostatecznie ja wiem o tym najlepiej.

Grabarz

- na zdjęciu dla przypomnienia – tak wyglądają prawdziwe skrzydła

Kto podcina skrzydła Żoliborzowi?! komentarze opinie

  • jan stępień - niezalogowany 2016-11-29 12:52:42

    Czemu pan grabarz nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem, zwykły tchórz!

  • Caryca - niezalogowany 2016-11-29 13:10:46

    Grabarzu kochany, w każdego rodzaju polemikę wdam się z przyjemnością. Od lat daję się wciągać w różne dyskusje związane z każdą z płaszczyzn swojej działalności. Ale nie przypominam sobie, żebym otrzymała od Ciebie jakiekolwiek wiadomości z zapytaniem o tematykę, sens czy przekaz mojej twórczości. Jeżeli, nie zadajesz sobie analitycznego trudu dotarcia do źródła, i swoją opinię opierasz tylko na wewnętrznym doświadczeniu, to niewiele jesteś w stanie zyskać od otaczającej Cię materii.
    Powierzchowna ocena, nie zawierająca merytorycznej krytyki, skierowana (co gorsza) nie do samej autorki, tylko jako
    publiczna wypowiedź to nic innego jak objaw braku umiejętności komunikacyjnych. To typowy przykład modelu zachowań, który dla ludzkości jest jak zaraza.
    Sprawia że szukamy problemów, a wcale nie próbujemy szukać na nie rozwiązań. Sprawia też że stajemy się ekspertami w każdej dziedzinie, krytykując otoczenie, tak intensywnie by odwrócić uwagę od siebie.
    WIęc, drogi Grabarzu, ja naprawdę chętnie skonfrontuje się publicznie z Tobą.
    Moje dane osobowe nie są tajemnicą i występują zawsze obok wspomnianego pseudonimu :)

  • gość 2016-11-29 13:39:04

    I warto dodać,że na Żoliborzu problem jest jeszcze jeden Teatr TrzyRzecze http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1621131,1,kontrowersyjna-dzialalnosc-bialostockiego-stowarzyszenia-teatr-trzyrzecze.read który Przewodniczący Komisji Kultury Pan Konrad S wspiera.

  • gość 2016-11-29 13:46:48

    Tak ten TEATR naszej Spółdzielni WSM wisi grubo kilkadziesiąt tysięcy....i co... i NIC przecież to tylko nasze pieniądze.

  • gość 2016-11-29 14:09:54

    Autor to wyjątkowo sfrustrowany typek, szkoda że jest mieszkańcem Żoliborza, zaścianek byłby właściwszy...

  • Sergiusz 2016-11-29 15:15:51

    A mnie się wydawało, że to ktoś schody pobrudził a to się okazuje, że mural. Dobrze, że jest schowany to tak bardzo nie szpeci. A o „artystce” to teraz w radio piosenkę nagrali.

  • Janina - niezalogowany 2016-11-29 21:25:55

    Całej mojej rodzinie podobają się te skrzydła i nie rozumiem tej niekonstruktywnej krytyki. Co mają inne prace artystki do tego konkretnie projektu? Z przyjemnością zrobiliśmy sobie zdjęcia na ich tle. Dziwię się, że redakcja puściła tak nic nie wnoszący tekst jakiegoś zakompleksionego grabarza, który sam się grzebie takimi marnymi tekstami i jeszcze nie ma odwagi się ujawnić!

  • gość 2016-11-29 21:29:27

    grabarzu, pogrzeb sobie w mózgu, to była stara zniszczona ściana, młodzi ludzie, zrobili coś fajnego, odświeżyli ścianę, nadali kolorytu tej przestrzeni, a jakiś marny dziennikarzyna to krytykuję, rany jakie to polskie! :)

  • gość 2016-11-29 22:20:41

    Lepiej by wyglądała pomalowana na biało. To jakiś zwykły kicz.

  • gość 2016-11-29 23:46:17

    A teraz SERGIUSZ zajmij się " TEATREM TRZYRZECZE " zanim Konrad D z oskarżonym Rafałem G nie skompromitują naszego Żoliborza do końca https://youtu.be/DivoKcLWi-s ( o niepłaceniu naszej spółdzielni czynszu, też tam jest).