1°C bezchmurnie

Po co te słupki?

ulice, słupki - zdjęcie, fotografia

Podziwiamy nową odsłonę ulicy Potockiej. Będziemy mieć zatoki postojowe, azyle dla pieszych przy przejściach przez ulicę, nowe krawężniki, wykładany kostką fragment ulicy Potockiej, wyspy z kostki oddzielające pasy ulicy. Część z tych elementów jest dla mnie zagadką, bo nigdzie się do tej pory nie spotkałam np. z zawężeniem pasów poprzez budowę wysepek na dość lokalnej ulicy. Rozumiem, że są to czynniki poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Jest dla mnie jasne, że otrzymamy profesjonalne miejsca parkingowe, wzdłuż ulicy  w zatokach. Ale nie jest dla mnie zrozumiałe, dlaczego pewnej grudniowej nocy osłupkowano przestrzeń pod pawilonami na Marii Kazimiery, odbierając miejsca parkingowe lokalnej społeczności. Moje myślenie w tym zakresie było głębokie i szerokie, konsultowałam ten fakt z sąsiadami, nikt nie wie i nie rozumie. Pewnie chodzi o szerokość chodnika, która zwężała się na skutek zaparkowanych aut. Lokalne społeczności mają wypracowane swoje nawyki, szlaki, zwyczaje. Nie lubią, jak się ktoś do nich miesza, w szczególności, kiedy nie wiadomo po co, ale wychodzi na gorsze.

Po co te słupki? komentarze opinie

  • gość 2018-01-22 12:04:44

    Polecam przeczytanie ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Tam szybko znajdziecie odpowiedź na pytanie czemu te słupki zostały postawione. Poszukajcie np. artykułu o parkowaniu 10 metrów przed przejściem dla pieszych.

  • lav - niezalogowany 2018-01-22 12:27:16

    Przecież tam jest SKRZYŻOWANIE. A na skrzyżowaniu, jak powszechnie wiadomo, nie ma miejsc postojowych. W ogóle. Piszący chyba nie ma prawa jazdy, bo przecież gdyby miał, to by wiedział, że na skrzyżowaniu nie można parkować. Na chodniku przylegającym do skrzyżowania również.

  • Gość - niezalogowany 2018-01-23 07:28:51

    Ton artykułu rodem z sekty. Kupcie sobie miejsca postojowe to będziecie kultywować "lokalne zwyczaje" czy na co tam się pani powołuje. Ja choć nie mam samochodu to w moim budynku zapłaciłem 30 tysięcy za miejsce w garażu, ale najlepiej parkować na tzw. krzywy ryj, za damo, na trawie pod blokiem, w obrębie skrzyżowania itd. Po co słupki!

  • Gość - niezalogowany 2018-01-23 08:10:32

    Niektorzy ludzie maja rodzine, a nawet znajomych. Objawia sie to tym, ze od czasu do czasu tacy ludzie przyjezdzaja w odwiedziny. I co wtedy, tez maja sobie kupic miejsce parkingowe za 30 tys? Nawiedzeni jestescie. Ludzie, to jest miasto! Jak ktos chce miec ladne widoczki, bez samochodow, niech wyprowadzi sie na wies, to bedzie mogl podziwiac pola, łaki. A nie, lezie sobie swieta krowa chodnikiem i trzeba przed nia uciekac, bo jasnie Hrabia mysli tylko o sobie i swojej wygodzie.

  • Gość - niezalogowany 2018-01-23 08:17:46

    To, że to jest miasto, to nie znaczy, że trzeba wszędzie się poruszać samochodami i je porzucać gdzie bądź. Miasto ma komunikację miejską, taksówki, ubery i rowery. Dobrze, że są słupki, bo bez nich bydło by parkowało dosłownie wszędzie.

  • Gość - niezalogowany 2018-01-23 08:39:38

    Sa ludzie, ktorzy musza sie poruszac samochodem (oni specjalnie nie jezdza w kolko samochodami, jak to by sie niektorym wydawalo). Jak rozumiem, jak peknie rura, to Pan Henio ma przyjechac na rowerze? Panowie od szafy wnekowej przyjada uberem? A rodzina z gdanska przyjedzie metrem, ktore przeciez zatrzymuje sie pod blokiem? Wasz poziom egoizmu osiagnal poziom master. I to wlasnie Wy jestescie swietymi krowami. Wprowadzili sie do miasta i im nagle samochody przeszkadzaja. Smiech na sali

  • Gość - niezalogowany 2018-01-23 08:42:37

    Sa ludzie, ktorzy musza sie poruszac samochodem (oni specjalnie nie jezdza w kolko samochodami, jak to by sie niektorym wydawalo). Jak rozumiem, jak peknie rura, to Pan Henio ma przyjechac na rowerze? Panowie od szafy wnekowej przyjada uberem? A rodzina z gdanska przyjedzie metrem, ktore przeciez zatrzymuje sie pod blokiem? Wasz poziom egoizmu osiagnal poziom master. I to wlasnie Wy jestescie swietymi krowami. Wprowadzili sie do miasta i im nagle samochody przeszkadzaja. Smiech na sali

  • gość 2018-02-03 15:22:58

    Samochód jest bardziej wiejskim środkiem transportu, bo tam jest gorzej z komunikacją zbiorową i odległości są większe, ale "prawdziwi Warszawiacy" lubią przedstawiać odwrotną wizję.