25°C bezchmurnie

Nowy szpital na Żoliborzu już otwarty

opieka zdrowotna, szpital Żoliborzu otwarty - zdjęcie, fotografia

Na obszarze  Żoliborza Artystycznego, między domami mieszkalnymi rozbudowującego się osiedla powstał trzykondygnacyjny budynek w kształcie trapezu. To nowy szpital. W placówce znajduje się łącznie 178 łóżek oraz 38 stanowisk chemioterapii dziennej. Szpital zaoferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie chorób onkologicznych w unikanym w Polsce modelu opieki pielęgniarskiej.To właśnie pielęgniarki będą odgrywać wiodącą rolę przypisane do konkretnego chorego i opiekujące się nim od przyjścia do wypisu. Do pomocy dostaną opiekunów medycznych (m.in. zmierzą ciśnienie i poziom glukozy we krwi) i psychoterapeutów (także dla rodzin chorych). Rolą krążących między oddziałami lekarzy ma być zbadanie, postawienie diagnozy, ustalenie i ewentualne korygowanie terapii. Zrezygnowano z ordynatorów, bo kojarzą się z systemem pruskim. Najwięcej sal ma po dwa łóżka, ale są też izolatki i pokoje pięcioosobowe . W każdym stoją kodowane szafki, w których chory może zostawić rzeczy osobiste.Szpital będzie leczył wszystkie nowotwory przewodu pokarmowego, piersi, tarczycy, jajników, jąder i hematologiczne. Pierwsi chorzy zostaną przyjęci w sobotę 1 kwietnia.

Pacjenci otrzymają pomoc diagnostyczno-terapeutyczną zgodną z najwyższymi standardami opieki onkologicznej na świecie. Magodent wykorzystuje w diagnostyce badania molekularne, dzięki czemu może proponować pacjentom terapie spersonalizowane, z wykorzystaniem wielu innowacyjnych leków onkologicznych. Pacjenci korzystają też z terapii immunologicznych, które w ostatnich latach otwierają nową erę leczenia nowotworów.
Pacjenci nowego szpitala będą mieli dostęp do zaawansowanych procedur endoskopowych, badań z zakresu tomografii komputerowej z możliwością znacznej redukcji dawki promieniowania. Dzięki oddziałom Chemioterapii Dziennej, Onkologii Klinicznej, Hematoonkologii, Gastroenterologii i Intensywnej Opieki Medycznej, pacjenci będą mieli zagwarantowaną kompleksową pomoc. Pierwsi chorzy zostaną przyjęci w sobotę 1 kwietnia.

Nowy szpital na Żoliborzu już otwarty komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-04-01 14:58:17

    Super!tym bardziej ze Magodent ma podpisany kontrakt z NFZ na wiele procedur medycznych.

Dodajesz jako: Zaloguj się