-5°C zamglenie

Kamień węgielny pod budowę Muzeum Historii Polski

11 października br. na warszawskiej Cytadeli w obecności przedstawicieli władz państwowych, parlamentu i samorządu odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz w wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski, w której miałem przyjemność uczestniczyć.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński powiedział między innymi: "Nie ma narodu bez pamięci, a mądry naród przez instytucje dba o swoją pamięć." Prezydent RP Andrzej Duda wystosował do zebranych na placu budowy list w którym wskazał, że rozpoczęcie tej inwestycji będzie dla wszystkich wielkim wyzwaniem i wysiłkiem na kolejne lata.

Według zapewnień i publicznych deklaracji pierwsi zwiedzający będą mogli zobaczyć ekspozycję za dwadzieścia osiem miesięcy. Prezydent podkreślił w swoim przesłaniu, że właściwym i najważniejszym celem tej inwestycji jest stworzenie niezwykłego pomnika Ojczyzny. 

Kamień węgielny pod budowę Muzeum Historii Polski komentarze opinie

  • gość 2018-10-17 10:21:16

    Czy poda ktoś adres jakiegoś muzeum, które można odwiedzić? Oczywiście wartego polecenia. Fascynuję się sztuką. A tak ode mnie - ostatnio natrafiłam na świetną stronkę z na której przeprowadzane są aukcje sztuki. To coś jak internetowy dom aukcyjny i galeria sztuki w jednym. Jeśli Was również fascynują te tematy to polecam zajrzeć - artbidy.com.

Dodajesz jako: Zaloguj się