18°C rozproszone chmury

Historia Rozwoju Golfa - wystawa w Warszawie.

21 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia wystawy „Historia Rozwoju Golfa” w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie na Żoliborzu.  Wystawa została zorganizowana w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie nie przypadkowo. Okazją ku temu był powrót golfa jako dyscypliny po 112 latach do programu tegorocznych Igrzysk Olimpijski w Rio de Janeiro. 

Wystawa jest wspólną inicjatywą British Golf Museum of St. Andrews, Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet oraz Muzeum Sportu i Turystyki. Otwarcie uświetniła swoją obecnością i wystąpieniem po angielsku z przepięknym szkockim akcentem Pani Angela Howe, Dyrektor Muzeum i Dziedzictwa Brytyjskiego Muzeum Golfa. Na wystawie dzięki Pani Howe można zobaczyć blisko 60 eksponatów z kolekcji Brytyjskiego Muzeum, w tym kij z żelaza z roku 1750 ( najstarszy eksponat wystawy),  piłki golfowe z 1840, torbę golfową z 1935 po liczne gadżety m. in. rękawiczkę Tigera Woodsa z Turnieju The Open 2005.  We wspólnym przecięciu wstęgi uczestniczyli wraz z Panią Angelą Howe,  Pani Elżbieta Panas Prezes Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet i Dyrektor Tomasz Jagodziński Gospodarz  Muzeum.

Jako gracz w golfa bardzo polecam wystawę nie tylko dla golfistów. Opisy historii rozwoju tej dyscypliny, ciekawych reguł, licznych kijów i innych gadżetów minionej epoki z pewnością zainteresuje każdego. Jest to rownież okazji do promocji tej dyscypliny, bowiem nie wszyscy może wiedzą, że tuż obok Centrum Olimpijskiego znajduje się żoliborski klub golfowy Olimpic, prowadzony przez doświadczonego gracza, trenera i byłego selekcjonera polskiej kadry Juniorów Marka Bednarczyka. 

Podsumowując nie sposób nie wspomnieć o udziale w otwarciu Pana Wojciecha Pijanowskiego, który jak zwykle wnosił golfowego ducha i tworzył niepowtarzalny klimat spotkania. Wystawa czynna od 22 listopada 2016 do 15 stycznia 2017 w godzinach wt-pt 9-17, sb-nd 10-17.  Zapraszamy. 

Historia Rozwoju Golfa - wystawa w Warszawie. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się