26°C bezchmurnie

Baza Teatru Baza

Kiedy: 2015-08-22 , godzina: 11:00 | Gdzie: Park Żeromskiego

imprezy plenerowe, Teatru - zdjęcie, fotografia

Następny spektakl – „Legendy” – 22 sierpnia o 11 w tym samym miejscu. Gorąco polecam.

Ta baza Teatru Baza to oczywiście młody widz, który darzy ten swój teatr ogromną sympatią. A jest to sympatia, żeby nie rzec miłość, biorąca się z żywego kontaktu twórców dorosłych z młodzieżą, która chce uczestniczyć w przeżyciach teatralnych, ba, chce być współtwórcami koncertów, wystaw, filmów, spektakli.

Założycielem Teatru jest Tomasz Zadróżny, facet z ogromną pasją, który potrafił swą energią i pomysłami zarazić sporą grupę młodych, dla których sztuka jest ważnym elementem ich życia. Są bowiem w Teatrze Baza aktorami, reżyserami, animatorami. „Rozwijamy u młodych ludzi talenty, pasje, twórcze postawy – mówi Zadróżny. – A służy temu wszystkiemu idea spotkania, wspólnego aktywnego przeżywania. Celem tego projektu jest tworzenie miejsca otwartego dla wszystkich ludzi zainteresowanych sztuką”.

Ja byłem w ostatnią niedzielę (26 lipca) na plenerowym spektaklu w Parku Żeromskiego pt. „Lasse i Maja na tropie”. I cóż mogę powiedzieć? Było tak, jak mówi Zadróżny: pełna interakcja widowni i aktorów. Emocje, zachwyt, żywiołowe reakcje. I jasny moralny przekaz: dobro zwycięża. Trzeba więcej, kiedy widać zadowolone twarze widzów i ten błysk w oczach, który świadczy o tym, że rzecz trafiła do umysłów i zostawiła trwały ślad?

Władze Żoliborza powinny zabiegać o te wizyty jak najczęściej, zwłaszcza że Park Żeromskiego jest stworzony dla inscenizacji Bazy. Następny spektakl – „Legendy” – 22 sierpnia o 11 w tym samym miejscu. Gorąco polecam.

Baza Teatru Baza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się