19°C bezchmurnie

Wszyscy na rowery !

Ja rozumiem wszelkie dążenia do tego, by rowerzyści mieli swoją, powszechnie akceptowaną przestrzeń i nawet popieram, jako rowerzysta, bywało, maniakalny. .

Ale jestem zdecydowanie przeciwko zawłaszczaniu sobie przez obecnie rządzącą ekipę wprowadzenia mody na rowery, bo to czysta nieprawda. Sukces veturillo miał miejsce dlatego, że warszawiacy rowery lubili, i rowerzystów, na własnych rowerach z roku na rok było w Warszawie coraz więcej. Coraz więcej było też pomysłów na ścieżki i trasy rowerowe.
Veturillo było jedynie odpowiedzią na zapotrzebowanie i wykorzystaniem istniejącego już w społeczności warszawskiej potencjału, a nie wprowadzeniem mody na rower, bo ona już od lat istniała.
Teraz miasto proponuje rowerowe warsztaty -  by dyskutować i konfrontować własne pomysły na komunikację rowerową w stolicy oraz rozmawiać o formach propagowania jazdy na rowerze. 
Taka polityka doprowadzi w końcu do sytuacji, w której rower stanie się wygodnym tematem zastępczym, o ile to już się nie stało.
A mój ulubieniec, główny macher od rowerów, pełnomocnik prezydenta do spraw komunikacji rowerowej będzie pierwszoplanową gwiazdą coraz bardziej wydłużających się sezonów rowerowych.
Ale wybory samorządowe już za pasem.
Jak to mówią w moim zawodzie - baba z wozu, koniom lżej...
Grabarz

Wszyscy na rowery ! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się