25°C bezchmurnie

Problem skrzyżowania Krasińskiego/Popiełuszki będzie rozwiązany

komunikacja, Problem skrzyżowania Krasińskiego/Popiełuszki będzie rozwiązany - zdjęcie, fotografia

Na skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i ks. Popiełuszki od stycznia do października były 2 wypadki i 24 kolizje, w których ranne zostały 2 osoby. I dlatego Zarząd dróg Miejskich zapowiedział zmianę organizacji ruchu na tym najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniu Żoliborza. W najbliższych tygodniach drogowcy zamontują znaki zakazu skrętu w lewo z ul. Krasińskiego. Kierowcy będą przecinać skrzyżowanie na wprost do najbliższych zawrotek za ul. Ks. Popiełuszki. Tam zmienią kierunek jazdy i będą mogli skręcić w prawo. Ci którzy skręcają z ul. Krasińskiego w stronę Hali Marymonckiej pojadą prosto i zawrócą przy ul. Trentowskiego. Natomiast zawrotka dla aut zmierzających w stronę ronda Babka znajduje się przy kościele Św. Jana Kantego u wylotu ul. Sady Żoliborskie. W związku ze zmianami pojawia się obawa, czy z powodu zawracających dodatkowo aut nie ucierpi przepustowość ul. Krasińskiego? Na razie jest to pytanie retoryczne. Czas pokaże!

Problem skrzyżowania Krasińskiego/Popiełuszki będzie rozwiązany komentarze opinie

 • Gosc - niezalogowany 2017-11-16 11:07:09

  A jest jakas analiza, co bylo przyczyna tych zdarzeń drogowych? Bo jezeli nieznajomosc przepisow i bezmyslnosc kierowcow to niewiele zmieni. Nie widzialem tez nigdy partrolu z radarem w tej okolicy gdzie jest 50 km/h ale za to slupkow utrudniajacych parkowanie w miare blisko domu jest tysiace. Niedlugo wybory, dobra zmiana to nie jakas partia to stan umysłu ... albo jego brak.

 • gość 2017-11-16 20:02:42

  Będzie jeszcze gorzej .

 • gość 2017-11-16 20:17:43

  Na ulicy Krasińskiego od ul.Popiełuszki do Pl.Wilsona jest ścieżka rowerowa przez,którą na tym odcinku robią się korki.W momencie kiedy będzie zawrotka przy ul.Trentowskiego korki będą jeszcze większe.Dobrym pomysłem było postawienie słupków przy Pl.Henkla,jednak komuś bardzo przeszkadzają i notorycznie je ktoś usuwa i porzuca na trawniku.Uważam,że słupki zostały postawione w dobrym miejscu ,ponieważ pod oknami budynków,w którym mieszkają ludzie.Niestety bardzo wielu kierowców nie liczy się z mieszkańcami ,a zwłaszcza tych z parteru.Parkują pod samymi oknami ,trzaskają drzwiami nie zważając na nic,a co gorsza potrafią stać pod oknem na włączonym silniku i mają to gdzieś,że komuś to przeszkadza.I nie są to lokatorzy danego budynku tylko z bloków oddalonych np. z ul.Krasińskiego bądź z Popiełuszki.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-16 21:57:05

  Problemem to są zabudowane plexi barierki przy tramwajach przez które nie widać czy coś jedzie i latarnia pomiędzy pasami na Krasińskiego od strony pl Wilsona, która skutecznie utrudnia widoczność. Całe życie było tak jak jest i było dobrze, może po prostu trzeba patrzeć w lewo??? Ścieżka rowerowa faktycznie zmniejsza przepustowość, ale to już zupełnie inna bajka...

 • gość 2017-11-27 11:06:01

  Szanowni Państwo, dlatego podczas nadchodzących wyborów samorządowych musimy głosować na konkretnych ludzi, prawdziwych społeczników i dobrych sprawdzonych samorządowców. Moim zdaniem i wielu,wielu innych Żoliborzan nie ma lepszego kandydata niż Krzysztof Bugla Burmistrz Naszej Dzielnicy. Kompetentny, pracowity, skuteczny, łączy różne środowiska a nie dzieli i uczciwy do bólu. Ma zawsze czas dla mieszkańca i naprawdę nie rzuca słów na wiatr. Dlatego z czystym sumieniem rekomenduję oddanie głosu na KOMITET WYBORCZY KRZYSZTOFA BUGLI-Żoliborz Demokratyczny.

 • gość 2018-01-03 10:17:44

  To prawda Pan Krzysztof Bugla Burmistrz Dzielnicy Żoliborz mega kompetentna osoba i bardzo dobry gospodarz naszej Dzielnicy. W nadchodzących wyborach samorządowych będę głosowała na jego komitet. Żoliborzanie nie dajmy się nabierać na komitety, partie, stowarzyszenia, które powstają przed samymi wyborami. Doskonały przykład to partia sezonowa jaką jest Nowoczesna o Platformie nie ma co pisać bo to Titanic na którym bal jeszcze trwa :)

Dodajesz jako: Zaloguj się