21°C bezchmurnie

"Odkryjemy Miłość Nieznaną"

Głosuj za potańcówkami na Żoliborzu

Ludzie starsi to jedna z najbardziej zaniedbywanych grup społecznych

 

Pewnego sobotniego popołudnia zadzwonił do mnie mój 64-letni ojciec. – „Synu. Przyjechali do mnie znajomi, chcielibyśmy gdzieś wyjść i potańczyć. Czy możesz nam znaleźć jakieś miejsce?” – zapytał.

Chciałem, żeby mogli spędzić wieczór w przyjemnej atmosferze i w odpowiednim otoczeniu. Zacząłem więc szukać.

 

Niepopularny temat

 

Okazało się to jednak o wiele trudniejsze, niż początkowo sądziłem. Takich miejsc
w Warszawie prawie nie ma! Mało kto wychodzi z taką inicjatywą, bo to temat mało popularny. Przecież ludzie starsi nie mają pieniędzy i w zasadzie… czy oni czegoś potrzebują?!

No dobrze – ktoś powie – a domy seniora? Panująca w nich atmosfera nie zachęca
do beztroskiej zabawy, a ich oferta sprowadza się raczej do nędznej posiadówki przy krakersach i herbacie, niż przyjemnym spędzeniu czasu z rówieśnikami.

 

Błędne koło

 

Niewielkie możliwości finansowe nie pozwalają starszym ludziom na takie korzystanie z życia, o jakim marzyli będąc w moim wieku, a w Warszawie nikt nie oferuje im możliwości przyjemnego spędzenia czasu w takiej formie. Choć w końcu znalazłem kilka takich miejsc (a jest ich naprawdę mało), to powiem szczerze – sam nie wiem skąd się biorą te ceny… Żądza zysku przysłoniła im trzeźwe spojrzenie na otaczającą ich rzeczywistość. Nikt tam nie przyjdzie.

 

Mamo, tato – przepraszam…

 

Doszedłem do wniosku, że ludzie starsi to jedna z najbardziej zaniedbywanych grup społecznych. Wiecznie pomijani. Zapomniani. A przecież to rodzice wielu z nas! Dlaczego my możemy, a oni nie?

Stąd też mój pomysł na złożenie projektu w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Spotkania taneczne pt. „Odkryjemy Miłość Nieznaną”tu wszystko zaczyna się od pytania: „Czy mogę prosić do tańca?”.

 

Co drugą sobotę, w różnych miejscach na Żoliborzu, od 17 do 22. Jeśli pogoda pozwoli – w plenerze.

Spotkania będą bezpłatne, na których Rezydentami będą Dj Wika – najstarsza Djka  w Polsce i Michał Fogg – prawnuk Mieczysława Fogga , ściśle związany z Żoliborzem. Dodatkowo zapraszani różni Goście.

Chciałbym aby przy specjalnie dobranym repertuarze, Ludzie w wieku moich Rodziców mogli miło spędzić czas, ale chciałbym zarazem aby takie spotkania łączyły pokolenia, były dla starszych i młodych.

NIECH ŻOLIBORZ ŁĄCZY POKOLENIA!

Zachęcam Państwa do głosowania na projekt nr 16, pt. „Odkryjemy Miłość Nieznaną”. Głosowanie odbywa się w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz i w Internecie, od 20 do 30 czerwca.

"Odkryjemy Miłość Nieznaną" komentarze opinie

  • gość 2014-06-15 02:30:14

    ja tam się wcale nie czuję pomijana. I kto broni seniorom czegokolwiek?

  • Konrad 2014-06-17 11:32:52

    Drogi Anonimie, bardzo się cieszę, że nie czujesz się pomijana. Niestety jest dużo Ludzi w wieku moich Rodziców 60+, którzy po prostu nie mają gdzie pójść i spotkać swoich Rówieśników a tym bardziej potańczyć Oczywiście będzie mi bardzo miło jak jednak oddasz głos na w/w projekt. Z góry bardzo dziękuję

Dodajesz jako: Zaloguj się