25°C bezchmurnie

Nowa inwestycja przy ul. Barszczewskiej.

Od kilku dni widać ruch i demolkę na Barszczewskiej. Ruszyła nowa inwestycja, która w ciągu najbliższych miesięcy lub lat będzie zmorą dla mieszkańców najbliższych okolic. Mamy nadzieję, że nowa inwestycja przyczyni się do przywrócenia do życia ulicy Morawskiej i uporządkowania części terenu, na której powstanie nowy budynek. Ważne aby budując nowy obiekt, inwestor nie zniszczył dotychczasowego zabytku "ul. Barszczewskiej". Powinien najpierw doprowadzić do użytku ul.Morawską i z niej korzystać podczas budowy. Tylko w ten sposób oszczędzi się zabytkową ulicę i zachowa spokój dotychczasowych mieszkańców. Jesteśmy ciekawi projektu, bowiem wizualizacja dostępna na ogrodzeniu inwestycji nie zapowiada upiększenia okolicy. Zachęcamy do umieszczania komentarzy i opinii poniżej. Podzielimy się nimi na łamach portalu a najciekawsze umieścimy w wydaniu Informatora Żoliborza. 

Nowa inwestycja przy ul. Barszczewskiej. komentarze opinie

 • gość 2016-09-23 18:55:59

  ktoś kupił sobie działkę i ma remontować wszystkie ulice wokół ???

 • gość 2016-09-23 19:27:43

  Ulica Barszczewska jest jedną z ostatnich tego typu ulic, będącej świadkiem dawnego starego Marymontu. Jej charakter powinien być utrzymany, bo to miejsce jest unikalne i w niedużej odległości od blokowisk osiedla Potok człowiek znajduje się w zupełnie innym - nieco zaczarowanym świecie. Kocie łby i duża szata roślinna powinna być chroniona. Szkoda, że budynek z dwudziestolecia międzywojennego zostaje zniszczony na cale jakiegoś developera, zamiast jakoś ciekawie zagospodarować ten budynek. Szkoda... :(

 • Andrzej Gładysz 2016-09-23 23:15:58

  Trzeba przypomnieć, że ten dom jest też miejscem pamięci narodowej. W czasie Powstania Niemcy rozstrzeliwali tu Polaków. Mam nadzieję, że inwestor to uszanuje, a jeśli zapomni, to mu przypomnicie?

 • gość 2016-09-24 00:04:28

  właśnie wczoraj zdemontowano tablicę pamiątkową, zastanawiam się - czy i gdzie inwestor ponownie ją umieści?

 • Grzegorz Waszkiewicz 2016-09-24 13:20:25

  absolutnie dowiemy sie co się stało z tablicą i jaka jest propozycja jej aranżacji w tym miejscu

 • gość 2017-04-23 21:35:33

  Och tylko wzdycham. Wspomnienia z dzieciństwa kiedy chodziłam tam do rodziny na uroczystości rodzinne ciągle we mnie żyją. Jak dziś pamiętam tamten rozkład pokoi i te spotkania w gronie rodzinnym. ŻAL I ŁZA W OKU SIĘ KRĘCI ŻE CZAS NIE CHCE SIĘ ZATRZYMAĆ.

Dodajesz jako: Zaloguj się