13°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowa struktura szkół na Żoliborzu

szkolnictwo, struktura szkół Żoliborzu - zdjęcie, fotografia

23 listopada  na sesji Rady Dzielnicy Żoliborz padły pierwsze propozycje zmian sieci placówek w kontekście wdrażanej reformy oświaty, która zakłada powrót do 8 letnich szkół podstawowych, 4 letnich liceów i likwidacji gimnazjów. Burmistrz Krzysztof Bugla odpowiedzialny za oświatę, proponowane zmiany struktury poprzedził konsultacjami z dyrektorami szkół i rodzicami. Odbyło się kilkanaście spotkań  na poziomie dzielnicy i miasta , które we wspolnym dialogu pozwoliły podjąć najlepsze z możliwych decyzje.  Obecnie na Żoliborzu istnieją cztery szkoły podstawowe, planowane  są dwie dodatkowe, utworzone na bazie Gimnazjum nr. 55 i Gimnazjum nr. 56.  Już istniejące zespoły szkół (Sempołowska i Witkacy) pozostaną liceami z dwoma oddziałami gimnazjalnymi w okresie przejściowym. Nowe obwody zostały zaproponowane na podstawie prognozy demograficznej. Ostateczne decyzje dotyczące nowych rejonów  zapadną najprawdopodobniej dopiero w lutym, kiedy to Rada Warszawy przyjmie stosowną uchwałę. Jednak na Żoliborzu  sprawa obwodów powróci za dwa lata, za sprawą nowej szkoły, której budowa właśnie się rozpoczęła. Powstanie nowej szkoły na Żoliborzu Południowym być może wymusi korektę zaplanowanego obecnie podziału obwodów. Tak duże zmiany w prawie oświatowym to wiele pytań, obaw zarówno rodziców jak i nauczycieli i dlatego do tematów oświatowych będziemy często wracać i informować na łamach Informatora  na bieżąco naszych mieszkańców. 

Nowa struktura szkół na Żoliborzu komentarze opinie

 • gość 2016-11-24 19:37:49

  Bardzo się cieszę, że na Filareckiej będzie szkoła podstawowa. Bardzo dobra decyzja.

 • gość 2017-03-27 09:27:10

  Nie jest to niestety aktualna mapa obwodów - obwód sp 68 zmieniono tak, że większość starego Żoliborza "ląduje" w SP 55. Niestety mieszkańców tego regiony nieźle wykiwano

 • gość 2017-04-21 04:17:09

  Może kogoś wykiwano ale za to mieszkańcy Żoliborza Południowego są bardzo zadowoleni a oni też się liczą.

 • gość 2017-05-18 00:08:44

  W kontekście szkolnictwa wyższego warto przypomnieć słowa Jana Mosdorfa: "Student uciekający od pracy społecznej jest takim samym dezerterem jak poborowy uchylający się od wojska".

Dodajesz jako: Zaloguj się