26°C bezchmurnie

MINISTER ZDROWIA – NAJLEPSZY ŻŁÓB W ALEJACH UJAZDOWSKICH


Bo było źle, jest zawsze koszmarnie i, gdyby nawet zdarzył się cud, dobrze nigdy nie będzie, więc wszelka krytyka jest z góry nieuzasadniona.

Dlatego nawet Arłukowicz ocalał, choć Tuskowi zdecydowanie wzrosłyby notowania, gdyby odpuścił i uznał, co widoczne gołym okiem, że tym facetem nie zagospodaruje skutecznie, ani faktycznie, ani wizerunkowo, zarządzania służbą zdrowia. Już jako sekretarz stanu ds. osób wykluczonych Arłukowicz nie zrobił nic i stanowisko to szybko zlikwidowano, by nie budziło niezdrowych nadziei w organizacjach zajmujących się np. bezdomnością.

Tymczasem premier bronił Arłukowicza jak niepodległości, co było trudne, bo trzeba było sięgnąć aż po dokonania poprzedniej minister zdrowia, skoro Arłukowiczowi ich brakło, a i tak najlepiej nie wyszło.Skoro koalicja rządowa ma i tak większość, można było zrezygnować w ogóle z tłumaczenia się, bo po co, skoro gra idzie o stołek a nie o kondycję służby zdrowia. Faktem jest, że prezesowi Kaczyńskiemu też najlepiej nie wyszło wbijanie Tuska w podłoże, ale tu wszyscy wiedzieli, jak będzie, bo zawsze jest tak samo.

Arłukowicz jest, jak sam stwierdził, zadaniowy, co w jego przypadku przekłada się, jak to zobaczyliśmy, na ręczne sterowanie przez premiera, bo do działania zmusza go jedynie jasna dyrektywa od szefa rządu.

Lista nieobecności Arłukowicza i zaniechań była naprawdę imponująca i opozycja nie musiała się trudzić, by tworzyć coś z niczego. Raczej mieli problem, jak upchnąć tę pokaźną ilość w czasie paru wypowiedzi sejmowych.

Niestety, jak to zwykle bywa, ponieważ na ławach sejmowych, podobnie, jak przed telewizorem, nikomu nie chce się zajmować faktycznymi problemami, można łatwo zarzucić opozycji, że jej argumenty są czysto polityczne, nie merytoryczne.

Nawet przypomnienie postaci prof. Religi nie zadziałało, bo autorytet świetlany rzecz piękna, ale w polityce liczą się żywi i obecni.

MINISTER ZDROWIA – NAJLEPSZY ŻŁÓB W ALEJACH UJAZDOWSKICH komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się