8°C całkowite zachmurzenie

Don Wasyl i SPZZLO Żoliborz - to była impreza !

Dla wielbicieli nazwy SPZZLO mamy informację, że właśnie minęło 15 lat, odkąd żoliborski ZOZ zmienił nazwę na tę niewymowną i przeorganizował się w formułę, jaką mamy obecnie. Jak dla mnie, nie jest to wyjątkowy powód do świętowania, ale czy ja kiedyś zgadzałem się z dr Załawą - Dąbrowską?


27 marca odbyła się w bielańskim ratuszu impreza z tej właśnie okazji. Przybył na nią m.in. Ryszard Kalisz i paru innych decydentów z minionych czasów. Wspomnieniom owych 15 lat świetlanej działalności SPZZLO zapewne nie było końca. Niestety impreza była zamknięta i tylko wtajemniczeni wiedzą, co tam się działo. Wiemy za to na pewno, że gwiazdą obchodów tej rocznicy był Don Wasyl - kantor cygański, zapewne ze swoim zespołem. I tego już darować nie mogę.
Uwielbiam Cyganów. Ten ich ognisty temperament, umiłowanie wolności i przestrzeni, ta niezależność! No i te ich obchody dnia Wszystkich Świętych, biesiady u grobów zmarłych przodków. Nie raz po takiej biesiadzie, cieć cmentarny musiał pomóc mi wyturlać się za bramę. Kocham ten folklor !
Jak na tę imprezę można było nie zaprosić Grabarza?!
Zaprzyjaźniony z SPZZLO lokalny dziennikarz, niemal od zarania patrzący na ręce władzy żoliborskiego ratusza i żoliborskiego SPZZLO, mający zasługi niepomierne dla dobrego funkcjonowania tych, najważniejszych na Żoliborzu placówek, że nie wspomnę unieszkodliwienia do spółki z naczelnym naszej gazety korupcyjnego układu burmistrza Rzewuskiego, jego konkubiny i reszty tej ekipy pracującej w SPZZLO Żoliborz, powinien być głównym, honorowym gościem takiej imprezy !
Tymczasem zostałem pominięty - co może nie byłoby takie bolesne, gdyby nie występ Don Wasyla.
Ale czwarta władza potrafi upomnieć się też o uznanie dla swoich zasług.
Na początek przypomnę tylko, że nadal tu jestem.
Grabarz
 

Don Wasyl i SPZZLO Żoliborz - to była impreza ! komentarze opinie

  • Jaśka Mała 2014-04-01 09:43:59

    taka impreza powinna być otwarta! To przecież wszystko za publiczne pieniądze.

  • gość 2014-04-01 10:15:24

    No coż... bardzo żałuję jako pacjent i mieszkanka Bielan, że impreza była zamknięta. Jak to jest możliwe, że cygańska biesiada odbyła się w urzędzie państwowym jakim jest Ratusz Bielany i zorganizowała ją publiczna przychodnia??? Nie po to wybieramy władze samorządowe aby one robily z naszych publicznych urzedów miejsce watpliwych, zamknietych imprez! Echo których było słychac na odległym Wrzecionie i innych bielańskich uliczkach. Zadaje sobie pytanie dlaczego impreza była zamknięta i co się działo za zamkniętymi drzwiami??? Informacji na stronie tego wyjątkowego zoz nie znalazłam. Co chciała ukryć dyr Zaława-Dąbrowska za zamkniętymi drzwiami? czy suto zastawione stoły, czy swoich zacnych gości czy też wstydziła się tego co robi i dlatego zamknęła drzwi przed nami szarymi obywatelami. Tak samo jak zamyka drzwi do lekarzy, do których wręcz nie ma możliwości się dostać. Grabarzu, nie jesteś jedyny, który nie był zaproszony. Aby być zaproszonym trzeba byc albo posłem albo radnym, albo burmistrzem, albo pracownikiem urzędu miasta, itp.... któtko mówiąc trzeba byc osobą na której zalezy Pani Dyrektor Załawie-Dąbrowskiej:) Na Tobie niestety widocznie jej nie zalezy...

  • gość 2014-04-01 20:43:54

    Ale bełkot.Tego nie da się czytać. "Zaprzyjaźniony z SPZZLO lokalny dziennikarz, niemal od zarania patrzący na ręce władzy żoliborskiego ratusza i żoliborskiego SPZZLO, mający zasługi..." Drogi Grabarzu od kiedy te wypociny nazywasz dziennikarstwem.W każdym art. jest kropla faktów i kubeł błota. Jak NIE J.U.

  • ochota ochota 2014-04-02 10:29:33

    pan anonim z Szajnochy przypadkowo?

  • Jaśka Mała 2014-04-02 17:58:14

    tak, ta pani to z Szajnochy, z powodu niebieskiego wdzianka, przez kolegów z pracy nazywana Smerfetką. Na drugie ma, jak widać, Gargamel:)

  • gość 2014-04-03 10:02:24

    No na stronie wielkiego SPZZLO ukazały sie informacje i zdjęcia z imprezy. Już wiem, że oprócz medali za to, ze ludzie wykonują swoją pracę, za którą otrzymują pensję, zakład dostał tez nagrodę jakości. Kolejną nagrodę za mierną jakość. Jaka tam jest jakość wiemy my pacjenci najlepiej! Ciekawy jestem ile tym razem Pani Dyrektor zapłaciła za tą nagrodę jakości?... przeciez wiemy, że kosztuje to dużo pieniędzy. W innych przychodniach w Warszawie nie zauwazyłem oklejonych nagrodami jakości ścian ale zauważyłem otwartość i rzyczliwośc dla pacjenta. Może lepiej by było przeznaczyć te fundusze na zatrudnienie nowych lekarzy żeby pacjent nie musiał stac o 5.00 rano na schodkach pod przychodnią żebrając o numerek... A ile naszych pieniedzy poszło na zapłacenie kapeli cygańskiej i cateringu i tych wszystkich kwiatów??? Szkoda że nie ma zdjęc jak Cyganie tańczą i zastawionych stołów, no i gdzie te zdjęcia prawdziwie "zadowolonych" pracowników ??? Widzę zdjęcia tylko tych o którch dba dyrekcja.

  • gość 2014-04-22 20:02:58

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:03:02

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:03:09

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:03:17

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:03:24

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:03:27

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:03:36

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:03:42

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:04:19

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:04:37

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:04:42

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:04:45

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-22 20:04:57

    Grabarzu!! tytuł artykułu intrygujący natomiast treść baardzo irytująca i wzbudzająca niezdrowe odczucia .W dobie ogólnego kryzysu w służbie zdrowia,kiedy to nie możemy w przyzwoitym czasie dostać się do swojego lekarza czy braku pieniędzy na badania dla chorych ludzi; są jednak instytucje gdzie lekką ręką wydaje się masę pieniędzy na organizację takich eventów promujących derektorkę i jej świtę.Niedawno w mojej firmie Don Vasyl za miernej jakości i krótki występ zainkasował bagatela 10 tysięcy zł(cena nie do negocjacji)Dodając koszt cateringu ok.7000zł daje niebagatelną kwotę która mogła być wydana w sposób racjonalniejszy.Chociażby przeznaczona na opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, których rodzice w tym czasie protestowały w Sejmie,Żal serce ściska i krew się gotuje w człowieku jak czyta o takiej niegospodarności w tym zozie.Grabarzu wyjaśnij proszę do końca ten problem z trwonieniem naszych pieniędzy przez deerekcję tej placówki, a może te pieniądze potrzebującym uratowałyby życie?

  • gość 2014-04-25 22:12:46

    Łza się w oku kręci jak po wielu latach pracy w tym zozie o takich uroczystościach dowiadujemy się z gazetki zakładowej po fakcie . Naprawdę u nas są równi i równiejsi.Żal serce ściska i gula w gardle rośnie jeśli na taką imprezę wydawananych jest 17000zł a dla nas pracowników nie ma pieniędzy na podyżki.Naprawdę nieraz tudno nam związać koniec z końcem.Jest natomiast tak,że nie znamy swojej przyszłości bo jakakolwiek krytyka wiąże się z pożegnaniem z pracą z dnia na dzień.Zdziwiła nas nagła nieobecność w pracy Dyrektora od Zamówień Publicznych,okazuje się ,że p dyrektor powiedziała swojemu zastępcy baj baj w trybie natychmiastowym. Wśród pracowników mówi się,że ma to związek prawdopodobnie z ostatnimi przetargami na komputery i całą tą komputeryzacją naszych przychodni,że niektóre rzeczy są kupowane ot tak sobie i ten pan miał tego świadomość.Ciekawe!!

  • gość 2014-04-25 22:13:16

    Łza się w oku kręci jak po wielu latach pracy w tym zozie o takich uroczystościach dowiadujemy się z gazetki zakładowej po fakcie . Naprawdę u nas są równi i równiejsi.Żal serce ściska i gula w gardle rośnie jeśli na taką imprezę wydawananych jest 17000zł a dla nas pracowników nie ma pieniędzy na podyżki.Naprawdę nieraz tudno nam związać koniec z końcem.Jest natomiast tak,że nie znamy swojej przyszłości bo jakakolwiek krytyka wiąże się z pożegnaniem z pracą z dnia na dzień.Zdziwiła nas nagła nieobecność w pracy Dyrektora od Zamówień Publicznych,okazuje się ,że p dyrektor powiedziała swojemu zastępcy baj baj w trybie natychmiastowym. Wśród pracowników mówi się,że ma to związek prawdopodobnie z ostatnimi przetargami na komputery i całą tą komputeryzacją naszych przychodni,że niektóre rzeczy są kupowane ot tak sobie i ten pan miał tego świadomość.Ciekawe!!