26°C bezchmurnie

Czy będą uchodźcy na Żoliborzu?

bezpieczeństwo, będą uchodźcy Żoliborzu - zdjęcie, fotografia

Jedna z radnych opozycji zadała ciekawe pytanie w trakcie ostatniej sesji Rady Dzielnicy. Zapytała ona o możliwość przyjęcia uchodźców na Żoliborzu. Na to zapytanie odpowiedział zastępca burmistrza Michał Jakubowski.


Zdaniem zastępcy burmistrza Jakubowskiego dzielnica Żoliborz w tej sprawie jest uzależniona od władz miasta stołecznego Warszawy. Decyzje takie zapadają na szczeblu rady miasta i prezydenta. Pani prezydent może zwrócić się z pośrednictwem biura do spraw lokalowych o zapewnienie mieszkania uchodźcom. Pan Jakubowski w dalszej części swej wypowiedzi wyraził zapewnienie, że taki lokal mógłby się znaleźć. Żoliborz jako dzielnica poza lokalem nie może jednak zapewnić nic takim uchodźcom. W szczególności nie ma możliwości zapewnienia im pracy, ani wsparcia z Ośrodka Pomocy Społecznej. Na terenie dzielnicy znajdzie się lokal i tylko tyle zdaniem zastępcy burmistrza Jakubowskiego.

Robert Napiórkowski

Czy będą uchodźcy na Żoliborzu? komentarze opinie

  • gość 2015-10-23 18:26:06

    Skandal!!! W Europie wg prawa nie ma żadnych uchodźców - są tylko imigranci! Jakim prawem i z jakiego powodu dysponuje się naszym mieniem bez naszej zgody! NIE dla imigrantów! Polacy nie zakładają rodzin, bo nie mają gdzie mieszkać, zdychają w kolejce do lekarza a my mamy fundować imigrantom mieszkania i leczenie? NIE!

  • Jacek Kutkowski 2015-11-12 13:21:06

    Bzdura! Koszt utrzymania uchodźców jest pokrywany z środków UE których polska część stanowi ledwie zauważalny procent. Bulą głównie Niemcy Francja i WB. Rodzina to zło! Tylko Platforma!

Dodajesz jako: Zaloguj się