8°C pochmurno z przejaśnieniami

Żoliborskie obchody 25 rocznicy powstania samorządu terytorialnego

samorząd, Żoliborskie obchody rocznicy powstania samorządu terytorialnego - zdjęcie, fotografia

Na ostatnim posiedzeniu Rady Dzielnicy zajęto się uroczystymi obchodami tej rocznicy.
Na samym początku radni Platformy Obywatelskiej wnieśli projekt uchwały dla uczczenia tej rocznicy. Pismo zostało przyjęte w formie uchwały z poprawką wprowadzoną przez radnych z PIS.


Następnie radni podjęli uchwałę, o charakterze budżetowym, która ma sfinansować obchody tej rocznicy. Przeciwko zbyt wysokim kosztom protestował radny Tomasz Michałowski. Koszt  obchodów zgodnie z uchwałą to pięćdziesiąt tysięcy złotych. Większość z tych pieniędzy będzie wydana na uroczysty bankiet w Forcie Sokolnickiego oraz pamiątki dla radnych i burmistrzów. Obchody 25 rocznicy powstania samorządu terytorialnego na Żoliborzu mają odbyć się w dniach 7-8 lipca 2015. Radny Michałowski był bardzo zaniepokojony tym faktem. Głosował przeciwko przyjęciu tak wysokich kosztów.

 Zdaniem burmistrza Grzegorza Hlebowicza koszt jest adekwatny do trudnych zadań jakie niesie praca radnego. Zdaniem radnej Beaty Wysockiej z PiS koszt będzie znacznie niższy. Takie same stanowisko prezentuje radny z rządzącej Żoliborzem koalicji Żoliborz Obywatelski Roman Krakowski. Jego zdaniem szukane są oszczędności i rzeczywisty koszt tej imprezy może być kilkakrotnie niższy.
Pieniądze te powinny wrócić do budżetu dzielnicy.

 

Żoliborskie obchody 25 rocznicy powstania samorządu terytorialnego komentarze opinie

  • gość 2015-06-01 08:22:30

    50 tysięcy na imprezkę sobie wzięli a to niezłe, z to można kupić niezła brykę. To przegięcie ten Michałowski ma rację.

  • gość 2015-06-01 08:56:00

    Koszt zdecydowanie za wysoki! trochę skromności w tych trudnych czasach!25 lat Samorządu oczywiście zasługuje na uczczenie, ale czy musi to być odrazu wystawny bankiet w, wiadomo jak drogim, Forcie Sokolnickiego?...A może by tak uczcić tę rocznicę wspólnie z mieszkańcami Żoliborza, w jakiejś formie kulturalnej imprezy-koncertu np.???bankiety i prezenty...- wydają się w złym tonie i znowu wpisują się w tą niechlubną tendencję "oderwania władzy od społeczeństwa".Czas to zmienić, Panie i Panowie-Przedstawiciele owego społeczeństwa..i takie rocznice-świętować wspolnie, ze swoimi wyborcami!(zamiast sami sobie fundować prezenty...)

  • gość 2015-06-01 09:11:35

    A może tak, zamiast bankietu-koncert dla Żoliborzan?..a zamiast prezentow(sobie przyznawanych)-dyplomy?laurki?... a za 50tys.-można by zasponsorować obiady biednym dzieciom w szkole, albo przeznaczyć na nagrody(i rozwój) dla zdolnych uczniów?...Może troche więcej pokory i pracy społecznej, Szanowni Urzędnicy?!

  • gość 2015-06-01 11:56:34

    To jest porażka, na pewno z tą kasę można by wyposażyć przyzwoicie plac zabaw w przedszkolu na placu Henkla. Do czego to podobne aby radni sobie robili balangę z 50 patyków. I to na koszt podatnika.

  • gość 2015-06-01 19:25:05

    Najlepiej nic nie robić. Po co komu ta feta samorzadnosci? I tak 21 darmozjadów w formioe djet przejada co miesiąc podobna kwote (21 radnych razy dwa tysiaki diety=42tys) I jak to Chebowicz uzasadniał? "koszt jest adekwatny do trudnych zadań jakie niesie praca radnego" czy to cytat?

  • gość 2015-06-02 10:24:54

    Propozycja tańszego- "samorządowo-obywatelskiego" rozwiązania: Część radnych upiecze domowe ciasta(panie lub panowie), druga część-zatroszczy się o trunki i napoje, zoliborskie kawiarnie i restauracje-zasponsorują drobne przekąski...a Fort Sokolnickiego użyczy bezpłatnie! swojej przestrzeni na imprezę, laurki i dyplomy dla zasłużonych(pod warunkiem, ze nie oni sami o tym zadecydują, tylko jakis komitet obywatelski...) mogą wykonać dzieci z "Fundacji Dziecko i Sztuka". Pozostaje tylko koszt obsługi ewent. koncertu-tez mozna znależć chętnych, co zagrają za darmo... Nie ma żadnego uzasadnienia, aby wydać 50tys.zl na bankiet radnych!

  • gość 2015-06-02 15:41:41

    Nazwisko Pana Burmistrza HLEBOWICZA pisze się prze samo H.

  • gość 2015-06-02 15:47:09

    Trzeba będzie ich rozliczyć dokładnie ile i na co wydali niech pokarzą rachunki po obchodach. Rozliczenie powinno byc dokładne co do grosza z wyszczególnieniem wszystkich pozycji.

  • gość 2015-06-02 15:50:01

    Grać i śpiewać tez powinni sami ci radni z tej kadencji!

  • gość 2015-06-03 21:16:20

    W całej Polsce samorządy organizują 25 rocznicę powstania. Robią konferencje bankiety rozdają złote medale etc...

  • gość 2015-06-06 10:05:18

    Tylko dlaczego to na koszt podatnika cała ta historia z tymi obchodami to bardzo poważna sprawa. Trzeba to bardzo dokładnie rozliczyć. Radni, którzy głosowali za to uchwałą powinni zwrócić pieniądze co do grosza. Z własnej kieszeni. Jak nie to ktoś powinien zgłosić tą sprawę do prokuratury. Prokurator powinien zobaczyć czy nie ma tu mozliwości jakiegoś przestępstwa np przywłaszczenia mienia przez radnych???

  • gość 2015-06-06 23:09:33

    eetam to zwykła sprawa i to bardzo drobna warszawa ma rocznie prawie 10 miliardów pln budżetu

  • Tomasz Michałowski 2015-06-07 10:49:34

    SKANDAL!!! Na zeszłotygodniowej sesji Rady Dzielnicy Żoliborz podjęto uchwałę o zwiększeniu pieniędzy w budżecie przeznaczonych na promocję dzielnicy o kwotę 50.000 zł celem zwydatkowania jej na organizacje uroczystej sesji Rady Dzielnicy Żoliborz z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego w Polsce. Jedynym protestującym i głosującym przeciw uchwale był radny Tomasz Michałowski zarzucając nieracjonalne gospodarowanie środkami budżetowymi Dzielnicy i lekkością ich wydatkowania. Zarzucił w swoim wystąpieniu fakt, że kwota 50 tys. zł stanowi prawie jedną trzecią kwoty przeznaczonej na roczną promocje Dzielnicy, a ma być zwydatkowana na jedną sesję Rady Dzielnicy w jeden dzień. Fakt 25-lecie jest okrągłą rocznicą i należy ją świętować, ale to rocznica jak każda inna rocznica, co nieupoważnia Zarząd i Radę do roztrwaniania lekką ręką pieniędzy wszystkich Żoliborzan na fetę. Fakt przeznaczenia 50 000 zł : 6500 zł na dyplomy, które pójdą tak czy owak później do kosza, 20000 zł na catering, gdzie kwota na wolnym rynku z konsumpcją i open barem (alkoholowym) to koszt 60-100 zł na osobę, 11000 zł na koncert, gdzie np. praCoVnia Art-Club na cykl 20 koncerów z w ramach projektu Folkowych czwARTków otrzymuje 30 000 zł, a tu wydatkuję się na jeden koncert taką kwotę i pewnie DoDa, Maryla Rodowicz i cała plejada gwiazd zaśpiewa za mniej 12500 zł na upominki okolicznościowe dla samorządowców byłych i obecnych jest po prostu wszystko razem NIEPRZYZWOITE!!! Niestety uchwała została przyjęta: 17 głosów ZA, 2 WSTRZYMUJĄCE SIĘ (radny Ryszard Mazurkiewicz (PiS) i radna Halina Piwowarska (Projekt Żoliborz)), 1 PRZECIW (radny Tomasz Michałowski Moje Miasto Żoliborz) 1 radna na głosowaniu była nieobecna Myślę, że nie wymaga to żadnego komentarza więcej...

  • gość 2015-06-08 19:20:12

    To jest tylko jeden przykład-jak się trwoni publiczne(czyli NASZE) pieniądze. Smutek ogarnia, ze takich przedstawicieli sami wybraliśmy! Kolejne wybory mogą to jednak zmienić. Warto słuchać głosu mieszkańców i wyciągać wnioski!..a przede wszystkim pozbyć się pychy i zadęcia. Ci, co wstrzymali się od głosu-też powinni byli się sprzeciwić.Brawo, Panie Michałowski! Pozostali- powinni się wstydzić! i szybko obniżyć koszty.

  • gość 2015-06-13 19:07:49

    Ja rozumiem, że to jest zamiast nagród, którymi bugla nie może szastać dla swoich urzędników, bo mu walz zabrania (ograniczone pełnomocnictwa). Więc, żeby wiernym (BMW) dogodzić to będą wręczać medale i robić balangę. Ciekawe z jakiego funduszu (paragrafu) kasa na to idzie? Za te pieniądze to można pracownię fizyki, chemii i jeszcze jedną zmodernizować w niejednej szkole, która tego potrzebuje.