-5°C zamglenie

Co będzie z kanałkiem?

samorząd, będzie kanałkiem - zdjęcie, fotografia

Na ostatnim posiedzeniu żoliborskiej komisji ochrony środowiska i porządku, w punkcie obrad wolne wnioski jedna z radnych wystąpiła z wnioskiem, żeby wyłowić wszystkie ryby z tego starorzecza znajdującego się na Kępie Potockiej.
Zdaniem radnej kanałek jest poważnie zagrożony. Naturalne sposoby wzbogacania go wodą zawodzą. Kanałek po prostu wysycha. W ocenie radnej konieczne wydaje się w związku z tym wyłowienie wszystkich ryb i przeniesienie ich do Wisły. W trakcie posiedzenia szczegółów technicznych operacji mówczyni nie sprecyzowała.
Radną do zmiany stanowiska przekonywał Naczelnik Milej. Według jego oceny  do kanałku spływa woda z rzeczki Rudawki oraz dodatkowo tłoczona jest z podziemi i wyrzucana w powietrze prze fontannę, dlatego też kanałek prawdopodobnie nie wyschnie.
Czego sobie i Państwu życzę.

Co będzie z kanałkiem? komentarze opinie

 • gość 2015-06-17 12:06:23

  Która radna to była autorze?

 • gość 2015-06-17 12:08:11

  Raczej nie wyschnie co za bzdury wygadują Ci Radni!

 • gość 2015-06-17 12:10:33

  Niby jak mieli by wyłowić te ryby? Ta radna chyba nie wiedziała co mówi?

 • gość 2015-06-17 17:16:36

  Z pewnością ryby wypijają za dużo wody...jak się je odłowi -kanałek przestanie wysychać.Gratulacje dla pani radnej! Można też cierpliwie poczekać, aż wyschnie i zabetonować.Będzie praktycznie. Można też wezwać do oceny sytuacji tzw.fachowców od stawów i rzek, z pewnością są tacy! Ktoś z pewnością się troszczy o stawy w Łazienkach, czy Parku Ujazdowskim.

 • gość 2015-06-17 20:14:47

  Kanałek na pewno nie wyschnie. W urzędzie dzielnicy na Żoliborzu i Bielanach na pewno o to zadbają. Pani radna miała chyb gorszy dzień i coś nieopacznie powiedziała. Może to i dobrze można się trochę pośmiać nie wiadomo, która to była.zu

 • Petrus - niezalogowany 2018-10-12 10:37:37

  Co za banialuki pani radnej w głowie się uroiły? Byłem dzieckiem jak nad kanalkiem się bawił, kąpalismy się z dzieciakami i było super. Teraz pewnie znowu ktoś szuka kapuchy by kabze nabić sobie i piciotkom. Kanalek nigdy w życiu nie wyschnie, prędzej wyschnie mózg pani radnej.

Dodajesz jako: Zaloguj się