13°C bezchmurnie

Zobacz, czym podróżują VIP-y

handel i usługi , Zobacz podróżują - zdjęcie, fotografia

Warszawa często bywa świadkiem wizyt vip-ów. Wystarczy przypomnieć sobie lipcową wizytę prezydenta USA. Ciekawi Cię, jakimi autami przemieszczają się czołowi politycy, biznesmani i inne sławne osobistości? W poniższym artykule zebraliśmy kilka najbardziej reprezentatywnych przykładów.

Jeżdżąca forteca prezydenta USA
Najsłynniejszym rządowym samochodem jest bez wątpienia „Bestia”, czyli limuzyna, którą podróżuje prezydent USA. To właśnie tym autem przemieszczał się po Warszawie Donald Trump. Samochód został przewieziony do stolicy specjalnym samolotem na kilka dni przed planowaną wizytą. Auto jest w stanie przetrwać ostrzał z broni maszynowej, wybuch miny i atak biologiczny. Ponadto w środku zawsze znajduje się też zapas krwi, którą w razie wypadku można przetoczyć prezydentowi. Jak dotąd żadnemu prezydentowi podróżującemu limuzyną nie zdarzył się jednak żaden groźny wypadek. Zatrzymał ją jedynie zbyt wysoki próg ambasady w Dublinie, na którym ważące 8 ton auto po prostu się zawiesiło.
Polscy czołowi politycy
Podczas przemieszczenia po Warszawie z pewnością nie raz natknęliście się na czarne samochody z przyciemnionymi szybami i niebiesko-czerwonymi światłami ostrzegawczymi. Prawdopodobnie były to auta z floty BOR (Biura Ochrony Rządu). W tej chwili najważniejsi polscy politycy podróżują opancerzonymi Audi Q7 i Audi Q8. Nie są one wyposażone tak kompleksowo, jak „Bestia”, ale bezpieczeństwo także jest priorytetem. Samochody zostały wyprodukowane na specjalne zamówienie polskiego rządu - mają odporne na przebicie opony i pancerną karoserię. Podróżujący nimi politycy nie mogą też narzekać na brak komfortu. Wszystkie rządowe samochody są wyposażone w skórzane tapicerki, lodówki na napoje i telewizję cyfrową. 
Biznesmani, dyplomaci, osobistości 
Osoby odpowiedzialne za organizację wizyt dyplomatów i istotnych rangą biznesmanów i znanych z mediów osobistości najczęściej korzystają z usług wypożyczalni luksusowych aut. Dzięki temu istotni goście i kontrahenci mają zapewniony samochód i prywatnego kierowcę praktycznie na cały czas pobytu w stolicy.  Samochody, jakimi przemieszczają się VIP-y to ikona wśród luksusowych aut. We flocie Dyniewicz – jednej z warszawskich firm oferujących wynajem limuzyn są praktycznie same najwyższej klasy Mercedesy. Ich wyposażenie jest równie bogate jak w rządowych limuzynach: skóra na siedzeniach, lodówka z zimnymi napojami, klimatyzacja, doskonale wyszkolony kierowca. Firmy muszą trzymać się najwyższych standardów. Choć mogłoby się, że wszystkie te udogodnienia to niepotrzebny zbytek, w praktyce świadczą one o kondycji finansowej gospodarza, dlatego firmy podejmujące ważnych gości nie oszczędzają na luksusowym transporcie. 
 

Zobacz, czym podróżują VIP-y komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się