2°C słabe opady deszczu

Zapraszamy na piknik edukacyjny: Bądź sprawny jak zawiszak

Kiedy: 2016-09-11 , godzina: 13:00

wydarzenia, Zapraszamy piknik edukacyjny Bądź sprawny zawiszak - zdjęcie, fotografia

Nie jest łatwo opowiadać dzieciom o naszej trudnej historii, ale dzięki Grupie Historyczno – Edukacyjnej SZARE SZEREGI i skupionej wokół niej grupie dzieci oraz ich rodziców opowiemy najmłodszym o Powstaniu Warszawskim, tym bardzo trudnym i dla dzieci często niezrozumiałym, a nawet niebezpiecznym wydarzeniu. Chcemy przede wszystkim oddać klimat tamtego czasu, odtworzyć atmosferę powstańczej Warszawy, pokazać nie tylko militarne dzieje dni walk, ale życie codzienne ludności cywilnej.  Przez wspólną zabawę pokażemy, że tamten świat był zupełnie inny.

11.09 o godzina 13.00 odbędzie się na Zieleniaku przy ul. Grójeckiej piknik edukacyjno – historyczny z okazji 72 rocznicy Powstania Warszawskiego. Organizatorzy planują miedzy innymi: teatr uliczny- scenki z życia powstańców; prezentację harcerskiej poczty polowej; śpiewanie piosenek powstańczych; wystawę broni i uzbrojenia powstańczego i wiele innych atrakcji.

Cały projekt objęty jest Quizem historycznym. Wszystkie punkty ujęte w karcie trzeba „zaliczyć”, żeby uzyskać nagrodę w postaci  opaski powstańczej.

Impreza jest zorganizowana na zlecenie urzędu dzielnicy Ochota.

Zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci.

Artykuł sponsorowany

Zapraszamy na piknik edukacyjny: Bądź sprawny jak zawiszak komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się