21°C bezchmurnie

Wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki

Kiedy: 2017-10-19 , godzina: 00:00

wystawy, Wystawa Muzeum Sportu Turystyki - zdjęcie, fotografia

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie działające od 1952 roku gromadzi, przechowuje oraz udostępnia eksponaty związane ze sportem i turystyką.

W zbiorach Muzeum znajdują się: sztandary, proporce, odznaki klubów i organizacji, medale żetony, trofea, stroje, sprzęt sportowy i turystyczny, pamiątki osobiste sportowców, trenerów i działaczy sportowych, walory filatelistyczne, dzieła sztuki oraz plakaty. Kolekcję uzupełnia dokumentacja filmowa i dźwiękowa.

Według szacunkowych danych ok.80% wszystkich zbiorów Muzeum stanowią dary osób prywatnych (ok.65%) i instytucji (ok.15%).

Zbiory Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie dokumentując dzieje sportu polskiego i turystyki świadczą również o godnej podkreślenia postawie ofiarodawców, którzy rozumiejąc wagę dokumentu historycznego wciąż bezinteresownie wzbogacają kolekcje Muzeum o nowe wartości.

W latach 2005 - 2017 w formie daru wpłynęło do zbiorów Muzeum prawie 18 tysięcy artefaktów i innych obiektów.

Na wystawie PODAROWANE 2005-2017 pokazane będą najciekawsze z nich. Zaprezentowane zostaną plakaty, zdjęcia ,dyplomy, liczne medale, puchary i inne nagrody oraz pamiątki sportowe, fragmenty strojów sportowych , dzieła sztuki o tematyce sportowej – łącznie kilkaset obiektów przekazanych przez prawie 70 osób i 17 instytucji.Wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się