25°C bezchmurnie

Urodziny Placu Wilsona” w Parku Żeromskiego w ramach wydarzeń programu JOLI BORD DE L’ART.

relacje, Urodziny Placu Wilsona” Parku Żeromskiego ramach wydarzeń programu L’ART - zdjęcie, fotografia

Już po raz kolejny Urząd Dzielnicy zaprosił na tą cykliczną imprezę. Niestety mieszkańców naszej Dzielnicy wystraszyła trochę pogoda i nie  przybyli tak licznie,  jak w roku ubiegłym.  Była wydzielona strefa, gdzie najmłodsi mieszkańcy mogli się pobawić.  Po raz kolejny można było zgłosić swoje pomysły dla nowo powstającego Miejsca Aktywności Lokalnej – stoisko konsultacyjne Urzędu.  Nie zabrakło cateringu czyli  „Targu Śniadaniowego”.  Mi smakowała kuchnia wietnamska z restauracji RONGVANG.

Z uwagi na deszcz obawiałam się frekwencji w Prochowni podczas zaplanowanych występów. Ale gdy kapela BONANZA  zagrała stare warszawskie przeboje a  Piotr i Bogumiła Zgorzelscy nauczyli podstawowych kroków warszawskiej polki,  zabawa „rozkręciła” się na dobre.

Nie ważne ile było osób, nie ważne jaka pogoda, Ci co byli w Prochowni świetnie się bawili.

Z uwagi  na deszcze Spektakl Teatru Dramatycznego w Płocku z przedstawieniem  „ Na Wiśle śpiewają oryle” odbył się na scenie Fortu Sokolnickiego. Widowisko to było jednym z wielu wydarzeń jakie związane są z „Rokiem Rzeki Wisły”.  Spektakl ten  opowiadał o tradycji wiślanej i codziennym życiu mieszkańców terenów nadwiślańskich.  Widzowie poznali również  kilka słów z wiślanego slangu. I tak np. kotwica to anker, a wejść  na mieliznę to inaczej powalić statek,  natomiast tytułowi  „Oryle  to ludzie do zbijania i prowadzenia tratew użyci”.

Na koniec  dnia „uczta muzyczna”  czyli Sławomir Uniatowski i Chopin University Big Band  również na scenie Fortu Sokolnickiego.

Ja tam byłam, herbatę gorącą w Prochowni piłam i świetnie się bawiłam.

 

Elżbieta Marciniak

Urodziny Placu Wilsona” w Parku Żeromskiego w ramach wydarzeń programu JOLI BORD DE L’ART. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się