-5°C zamglenie

Upamiętnienie księdza Romana Indrzejczyka

Kiedy: 2015-10-05 , godzina: 12:00 | Gdzie: Plac Inwalidów 10

pomniki i ekspozycje, Upamiętnienie księdza Romana Indrzejczyka - zdjęcie, fotografia

5 października o godz. 12 (Plac Inwalidów 10) odbędzie uroczystość odsłonięcia Stelli upamiętniającej osobę księdza Romana Indrzejczyka.W powszechnym odbiorze był człowiekiem niezwykłym, wzorem chrześcijanina i z miłości bliźniego uczynił swoje życiowe credo.
To grupa mieszkańców, przy wsparciu radnych Żoliborza, wystąpiła o upamiętnienie postaci księdza Romana, wieloletniego proboszcza parafii p.w. Dzieciątka Jezus na Żoliborzu przy ul. Czarnieckiego, kapelana Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, jednego z najwybitniejszych żoliborzan przełomu wieków. Do jego autorytetu odwoływali się ludzie o różnych poglądach i przekonaniach. Był powszechnie szanowanym duszpasterzem, przyjaźnie nastawionym do ludzi. Zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Andrzej Kawka

Upamiętnienie księdza Romana Indrzejczyka komentarze opinie

  • gość 2015-10-07 19:57:52

    Piękna wzruszająca uroczystość ponad podziałami, pokazująca ,że ks. Indrzejczyk łączył a nie dzielił różne środowiska. Obecność ministra z Kancelarii Prezydenta podczas tej uroczystości była nie w smak tym , którzy na siłę chcą Naród dzielić na tych lepszych katolików , otwartych, postępowych, czytających poradnik inteligenta Gazetę Wyborczą i Tygodnik Powszechny i ten Tradycjonalistyczny, który trwa i skutecznie opiera się wrogom kościoła od ponad 2000 lat. Ksiądz Roman Indrzejczyk był wzorem zarówno dla lewicy laickiej spod znaku Geremka, Kuronia i Michnika (konstruktywna opozycja), którym zawdzięczamy, że nigdy nie było lustracji a Jerzy Urban i Czesław Kiszczak i reszta ich czerwonych kolegów," ludzi honoru" w spokoju plując Nam w twarz w zdrowiu i dobrobycie spędzają życie na takim poziomie, że nawet "POlakom" się nie śniło nie mówiąc o Polakach. Ale też Ksiądz Indrzejczyk był wzorem dla zwykłych zjadaczy chleba miłujących Boga i Ojczyznę. Ksiądz Indrzejczyk był po ludzku przyzwoitym człowiekiem taki brat łata do tańca i do różańca. Odpoczywaj w pokoju ! Nie dajmy zawłaszczyć postać księdza liberalnej postępowej lewicy.

Dodajesz jako: Zaloguj się