26°C bezchmurnie

Testy DNA coraz bardziej popularne wśród polskich pacjentów.

opieka zdrowotna, Testy coraz bardziej popularne wśród polskich pacjentów - zdjęcie, fotografia

Badanie na ojcostwo zdaje się w szybkim tempie zdobywać uznanie Polaków – w Polsce jest wykonywanych około dziesięć tysięcy badań stwierdzających pokrewieństwo co roku. Badania DNA to obecnie temat coraz częściej opisywany w prasie i na portalach społecznościowych. Badaniom tym poddają się sławy, które poddają pod wątpliwość, czy są prawdziwymi rodzicami dzieci – w tej grupie znalazł się między innymi Tom Cruise, Justin Bieber i Andrzej Lepper. Jeszcze w poprzedniej dekadzie wykonanie analizy DNA wiązało się z ogromnymi kosztami, ale w dzisiejszych czasach test potwierdzający bądź wykluczający ojcostwo kosztuje nawet 900 zł.

Osoby, które chcą poddać się testowi na ojcostwo mają absolutną pewność w przypadku wykluczenia ojcostwa, a w przypadku potwierdzenia pokrewieństwa – 99,9999%. Warto dodać, że wyłącznie poprzez wykonanie badania DNA możliwe jest stwierdzenie pokrewieństwa z dzieckiem.

O pewność testów DNA nie trzeba się martwić, o ile korzysta się z usług rekomendowanych placówek genetycznych posiadających atest ISO17025. Jest to znaczące, bo tylko analizy genetyczne mające ten certyfikat są zatwierdzane przez sądy rodzinne, czy też trybunał. Co ważne, obecnie wiele organów zleca zrobienie badań genetycznych. Dzięki innowacyjnej technologii proste badanie ojcostwa przeprowadza się już na kilkudniowym dziecku. Aby pobrać materiał DNA, pracownik laboratorium potrzebuje wymazu z jamy ustnej, kropli krwi lub jedynie niewielkiego kawałka koszulki. Dla dobra dziecka badanie na ojcostwo można przeprowadzić w miejscu, gdzie czuje się bezpiecznie. Do wykonania takiego badania w warunkach domowych konieczny jest zestaw przesłany przez klinikę, a po pobraniu wymazu odsyła się go do analizy. Tym sposobem, zrobienie testu DNA trwa tylko 10 minut i
Taki test jest w 100% procentach anonimowy.
Nie trzeba bać się, że dana osoba przebyła chorobę, tudzież przyjmuje medykamenty – DNA nie ulega zmianie przez całe życie.

Testy na ojcostwo są obecnie niezwykle popularne, a stale rosnąca ilość laboratoriów medycznych sprawia, że zrobienie testu jest niezwykle łatwe i szybkie.

Testy DNA coraz bardziej popularne wśród polskich pacjentów. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się