21°C bezchmurnie

Temat Wiaduktu przy Dworcu Gdańskim uważam za zamknięty!

Od 25 października dla kierowców, a od 27 października dla pasażerów, temat wiaduktu o wielu nazwach (Wiadukt Patałachów, wiadukt na Andersa, czy wiadukt przy Dw. Gdańskim) uważam za zamknięty.


Patałachy bardzo nam krwi przez ostatnie trzy lata napsuły.

Że przypomnę choćby ostatnie wątpliwości, czy docelowo zostanie utrzymany lewoskręt w ulicę Gen. Zajączka, dla kierowców jadących od strony Żoliborza ulicą Mickiewicza.

Wcześniej wybuchły obawy o przyszłość przystanków autobusowych na rogu Gen. Zajączka z Mickiewicza.

W obu przypadkach happy end. Będzie po staremu.

Proces odbioru i uzyskania pozwolenia na użytkowanie wiaduktu też był - ostrożnie powiem - długotrwały. Wymagał przychylności aż dwóch urzędów.

Nad torami właściwym był wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, a dojazdy do centralnego fragmentu konstrukcji dopuścić musiał powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

W efekcie procesu odbioru, pod wiaduktami jest już oświetlenie chodnika. Niestety, windy dalej nie działają - tu chyba wojewódzki inspektorat nadzoru budowlanego odpuścił.

Otwarcie drugiego i trzeciego z wiaduktów to dla mnie powrót starej, dobrej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Mickiewicza i Gen Zajączka oraz, co ważniejsze, powrót 15!

Stęskniony za dawno niewidzianą przyjaciółką, wsiądę do pierwszej 15.

Wyjdę jej na spotkanie jeszcze przed świtem.

Temat Wiaduktu przy Dworcu Gdańskim uważam za zamknięty! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się