-5°C zamglenie

„Społeczny Dom Kultury” na Żoliborzu.

żoliborskie klimaty, „Społeczny Kultury” Żoliborzu - zdjęcie, fotografia

Tak, informujemy mieszkańców że taki  „Dom Kultury” na

Żoliborzu funkcjonuje, ku mojemu zaskoczeniu.  Działa całkowicie komercyjnie dla niewielkiej  grupy  użytkowników,  więc nie  wiem   jak rozumieć  określenie „społeczny”,  bo przecież  społeczny to znaczy „służący ogółowi”.

Nie  do końca adekwatne jest również  określenie Dom Kultury,  bo brak w nim wydarzeń o charakterze kulturalnym. Chyba, że chodzi o to, że w tym budynku mieści się  Teatr Komedia,  który niewątpliwie  jest instytucją kultury.  Ale temat  który chciałabym poruszyć  dotyczy pytania , czy w ogóle taki Dom Kultury na Żoliborzu  jest potrzebny? Może wystarczyłaby  dobra współpraca  Urzędu Dzielnicy z istniejącymi miejscami,  gdzie odbywa się  wiele wydarzeń kulturalnych np. Kalinowe Serce, Kino Elektronik, Prochownia czy Tęcza od Kuchni i jeszcze kilka innych.

Stowarzyszenie Żoliborzan złożyło wniosek do Pani Prezydent  Miasta Stołecznego Warszawy o przekształcenie Fortu Sokolnickiego  w Samorządowy Dom Kultury.  Wniosek ten publikujemy w obecnym numerze Informatora.   Niektórzy radni Komisji Kultury  uważają, że  wystarczyłaby  dobra koordynacja wydarzeń kulturalnych  prowadzona przez Urząd Dzielnicy.  Są też opinie, że potrzebny jest  tradycyjny Dom Kultury, z zajęciami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przypominam, że jesteśmy jedyną dzielnicą w której takiego  Domu Kultury nie ma.

A jakie jest Państwa  zdanie o formie działalności kulturalnej na Żoliborzu  ????  Czy bez  Samorządowego Domu Kultury  jest to możliwe ???  Czy  chcemy, aby na Żoliborzu był Dom Kultury,   w którym Wydział Kultury Urzędu Dzielnicy byłby odpowiedzialny za kreowanie i organizowanie  wydarzeń kulturalnych ??

Zapraszamy Czytelników  do dyskusji, bo wydarzenia kulturalne są dla nas, mieszkańców Żoliborza i naszych gości. Czekamy na opinie w tej sprawie naszych czytelników. Zapraszam do dyskusji!

Elżbieta Marciniak

[email protected]

„Społeczny Dom Kultury” na Żoliborzu. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się