25°C bezchmurnie

Skuteczne działanie dla ludzi

Rozmowa ze Zbigniewem Duszewskim, redaktorem naczelnym Informatora Żoliborza, kandydatem Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej do Rady Dzielnicy Żoliborz (okręg II miejsce 1)


Dlaczego startujesz ze wspólnoty samorządowców. Nie lepiej z partii?

Lepiej, w jakim sensie? Samorządowcy nie patrzą na partyjne instrukcje. Warszawska Wspólnota Samorządowa jest miejską koalicją lokalnych środowisk i łączy zalety dużego komitetu wyborczego z walorami komitetów lokalnych. Są tu, i fachowcy od konkretnych zagadnień, i ludzie znający dzielnicowe podwórka. To dobry pomysł na skuteczne działanie dla ludzi.

A co ma to dać mieszkańcom Żoliborza?

Skuteczne i konsekwentne działania w powszechnie znanych sprawach i potrzebach. Normalnie działający Dom Kultury, nie poprzez kolejną inwestycję, ale poprzez sfinansowanie działalności w istniejących obiektach, takich jak Kino Tęcza, Dom Kultury na Próchnika i Fort. Wsparcie dla zieleni osiedlowej, dla ludzi, którzy dbają o ogródki, balkony i kwietniki. Udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych, takie jak poręcze przy schodach. I najzwyklejszą troskę o edukację i aktywność ruchową dzieci.

(wyg)

Skuteczne działanie dla ludzi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się