-5°C zamglenie

Skuteczne działanie dla ludzi

Rozmowa ze Zbigniewem Duszewskim, redaktorem naczelnym Informatora Żoliborza, kandydatem Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej do Rady Dzielnicy Żoliborz (okręg II miejsce 1)


Dlaczego startujesz ze wspólnoty samorządowców. Nie lepiej z partii?

Lepiej, w jakim sensie? Samorządowcy nie patrzą na partyjne instrukcje. Warszawska Wspólnota Samorządowa jest miejską koalicją lokalnych środowisk i łączy zalety dużego komitetu wyborczego z walorami komitetów lokalnych. Są tu, i fachowcy od konkretnych zagadnień, i ludzie znający dzielnicowe podwórka. To dobry pomysł na skuteczne działanie dla ludzi.

A co ma to dać mieszkańcom Żoliborza?

Skuteczne i konsekwentne działania w powszechnie znanych sprawach i potrzebach. Normalnie działający Dom Kultury, nie poprzez kolejną inwestycję, ale poprzez sfinansowanie działalności w istniejących obiektach, takich jak Kino Tęcza, Dom Kultury na Próchnika i Fort. Wsparcie dla zieleni osiedlowej, dla ludzi, którzy dbają o ogródki, balkony i kwietniki. Udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych, takie jak poręcze przy schodach. I najzwyklejszą troskę o edukację i aktywność ruchową dzieci.

(wyg)

Skuteczne działanie dla ludzi komentarze opinie

  • gość 2018-10-17 08:07:51

    Czas najwyższy zmienić garnitur radnych na Żoliborzu. Ostatnia kadencja nic, po prostu nic nie wniosła dla rozwoju naszej dzielnicy, poza awanturami Platformy, skandalami obyczajowymi, kunktatorstwem etc. Pierwsze miejsca na listach zajmują ludzie, którzy od dawna są tzw. dietetykami (pełnią mandat dla diety). Pan Piotr Mazurek pierwsze miejsce na liście do Rady Warszawy z Platformy - po raz kolejny, mimo, że ani razu bidulka nie zabrał głosu na sesjach, a już na pewno w sprawie Żoliborza. Po co nam taki radny? Wiceburmistrz Chlebowicz z PiS - konia z rzędem dla tego, kto wskaże co pan, jako wiceburmistrz zrobił. Pan Smoczny, obecny radny i przewodniczący komisji kultury - Stowarzyszenie Miasto jest nasze, czy były jakieś inwestycje w kulturę? Gdzie dom kultury na Żoliborzu. Głosujmy świadomie. Idźmy na wybory, by sobie zrobić dobrze, a nie im kandydatom na radnych.

Dodajesz jako: Zaloguj się