13°C lekka mżawka

Podziękowania dla pana Piotra Lenarta

bezpieczeństwo, Podziękowania Piotra Lenarta - zdjęcie, fotografia

W strażnicy Państwowej Straży Pożarnej, przy ul. Płaskowickiej funkcjonariusze i władze samorządowe świętowali warszawski dzień strażaka. Podczas uroczystości uhonorowano dwóch mieszkańców, którzy zdobyli się na wyjątkowe akty odwagi oraz nagrodzono strażaków wyróżniających się w służbie.

Jeden z mieszkańców naszej dzielnicy wykazał się niezwykłą odwagą i szybką reakcją. Piotr Lenart, w kwietniu tego roku uratował na Kępie Potockiej 1,5-roczne dziecko. Chwila nieuwagi opiekunki spowodowała, że wózek stoczył się do wody Łachy Potockiej, a dziecko zaczęło się topić. Szybka reakcja przechodzącego obok pana Piotra i podjęta przez niego reanimacja uratowała dziewczynce życie.

Prezydent Warszawy podziękowała za ten niezwykły czyn, podkreślając, że w mieście jesteśmy narażeni na różne zagrożenia np. komunikacyjne. Ich ofiary zawsze powinny liczyć na pierwszą pomoc współmieszkańców, zanim na miejsce dotrze pogotowie i służby.

Podczas uroczystości byli obecni rodzice uratowanego dziecka, którzy także wyrazili olbrzymią wdzięczność panu Piotrowi.

bezpieczeństwo, z Warszawy - więcej informacji