13°C bezchmurnie

Płatki kokosowe i kurczak - co mają wspólnego?

handel i usługi , Płatki kokosowe kurczak mają wspólnego - zdjęcie, fotografia

Płatki kokosowe oraz mleko kokosowe są znane m.in. ze swego doskonałego zapachu jak również i z częstego stosowania w diecie. Wbrew pozorom, płatki kokosowe, które nie wydają się nam słodkimi, zawierają porządną ilość zdrowych węglowodanów i białka. Doskonale więc nadają się do zastosowania w diecie, zwłaszcza diecie sportowców.

A oto prosty przepis, który oprócz swojej wartości dla zdrowia i prostoty dodatkowo również pozytywnie zaskoczy Waszych gości swoją nietypowością. Kurczak przygotowany w panierce kokosowej jest właśnie takim daniem. Wszyscy pewnie nieraz już smażyliśmy kurczaka w zwykłej panierce i wiemy jak to smakuje. Tym razem, wystarczy obtoczyć kawałki kurczaka w mące kokosowej, a następnie standardowo w jajku i na koniec w płatkach kokosowych. Tak przygotowanego kurczaka należy następnie smażyć przez ok. 10-15 min. Dzięki dodatku specjalnej panierki mięso drobiowe zyskuje delikatny, słodki smak i aromat, który na pewno przypadnie do gustu Waszym gościom.

 

Płatki kokosowe wraz z mąka oraz najświeższymi filetami z kurczaka znajdziecie na warszawskim Zieleniaku przy ul. Grójeckiej 97 obok Hal Banacha. Zapraszamy na Zieleniak!

Artykuł sponsorowany

Płatki kokosowe i kurczak - co mają wspólnego? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się