15°C bezchmurnie

Plan Żoliborza Południowego opiniowany pod stołem

plany zagospodarowania, Żoliborza Południowego opiniowany stołem - zdjęcie, fotografia

Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, z pominięciem Rady Warszawy przesłał projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Żoliborza Południowego do Urzędu Dzielnicy Żoliborz celem jego zaopiniowania przez Radę Dzielnicy. Ogłosił to na swoim profilu na Facebooku, a nie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Czy to oznacza, że FB stał się informacją BIP? Dopuszczam więc myśl, że za chwilę BIP znajdziemy na Twitterze i być może już tylko tam będzie się można wszystkiego dowiedzieć o działaniu urzędu.

Zatelefonowałem do Biura Rady Dzielnicy Żoliborz z prośbą o udostępnienie projektu planu i dowiedziałem się, że Dzielnica nie ma obowiązku upubliczniania i udostępniania projektu planu obywatelom Miasta i że projekt ma Rada Miasta oraz Biuro Architektury. Zatelefonowałem więc do Biura Rady Miasta gdzie poinformowano mnie, że nie mają projektu i może mieć go Biuro Architektury Urzędu Miasta. W Biurze Architektury uzyskałem informację, że nie ma obowiązku upubliczniania projektu planu po rozpatrzeniu uwag, a ten przecież mógł się znacznie zmienić od wyłożenia.

Rozstrzygnięcia przez Prezydenta uwag złożonych do planu przez obywateli też jeszcze nie opublikowano na BIP, ale jak można się dowiedzieć z FB Prezydenta Olszewskiego „zmiany były, ale niewymagające ponownego wyłożenia planu”. To się jeszcze okaże.

W Biurze Architektury dowiedziałem się również, że ja i inni obywatele będziemy się mogli zapoznać z projektem planu dopiero na Sesji Dzielnicy Żoliborz (?). Czyli tuż przed samym opiniowaniem.

Wystosowałem na piśmie ostry protest z żądaniem podania projektu do publicznej wiadomości. Albowiem brak oficjalnego powiadomienia obywateli oznacza, że nie będą oni mogli do planu wnieść uwag, bo nie zdążą ich przygotować. Nie można na to dać zgody.

PS Po mojej interwencji dyr. Marek Mikos natychmiast opublikował projekt planu i sposób rozpatrzenia uwag do planu  na stronie internetowej urzędu miasta.

Fot.:Google Maps

Plan Żoliborza Południowego opiniowany pod stołem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się