12°C bezchmurnie

"Orły Żoliborza rozpoczęły walkę o awans do A-klasy"

piłka nożna,

W sobotę 19 sierpnia o godzinie 11:00, na bocznym boisku przy stadionie
R.K.S Marymont rozegrany został pierwszy w sezonie 2017/2018 mecz klubu sportowego "Marymont 1911 Warszawa" w III grupie warszawskiej B-klasy, którą ze względu na skład występującyh w niej drużyn śmiało można nazwać grupą derbową (tylko trzy drużyny nie pochodzą z Warszawy). Przeciwnikami naszej żoliborskiej drużyny była reprezentacja klubu sportowego "Bednarska Warszawa". Wynik spotkania mógł być tylko jeden, Orły Żoliborza zwyciężyły z rywalem aż 3:1, nie oznacza to jednak że mecz był dla naszej drużyny zwykłym spacerkiem, a wręcz przeciwnie.
Mecz rozpoczął się po godzinie 11:00 i nie został, jak pierwotnie planowano rozegrany na płycie głównej historycznego boiska R.KS "Marymont", a przy bocznym boisku stadionu. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, jednak to zawodnicy Marymontu częściej tworzyli sytuację pod bramką przeciwnika. Niestety od 19 minuty, po decyzji sędziego, który uznał faul Adriana Karasiewicza na zawodniku Bednarskiej i podyktowaniu rzutu karnego, Marymont przegrywał 1:0. Po strzeleniu gola nasi przeciwnicy starali się bardziej na utrzymaniu wyniku niż na zdobyciu kolejnych bramek. Mimo starań naszych zawodników pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla zawodników Bednarskiej.
  Po przerwie Marymont przystąpił do ataku na bramkę przeciwnika i te  starania w końcu przyniosły efekt. Wyrównującego gola w 58 minucie zdobył Bartosz Pawlak, niecałe 10 minut później po golu Damiana Bedynka Marymont wyszedł na prowadzenie. Ostatniego gola zarówno dla naszej drużyny, jak i dla całego spotkania strzelił w 80 minucie regulaminowego czasu gry Paweł Karwiński. Warto dodać, że druga połowa spotkania należała bezapelacyjnie do Orłów Żoliborza, które praktycznie dominowały w drugiej połowie na boisku. Zawodnicy drużyny przeciwnej po stracie drugiego gola oraz w wyniku czerwonej kartki, nałożonej przez sędziego na jednego z ich zawodnika, całkowicie opadli z sił, jak i stracili wolę walki. Przeciwnicy w drugiej połowie stworzyli tylko kilka sytuacji pod bramką Marymontu. Wynik 3:1 na pewno cieszy, jednak mógł być wyższy. W drugiej połowie Orły wielokrotnie tworzyły sytuacje podbramkowe i posyłali piłkę w światło bramki.
  Po zakończonym meczu zawodnikom podziękowali brawami licznie przybyli kibice Marymontu. Piłkarze odwdzięczyli się kibicom i podziękowali za wsparcie, jakie fani okazali im podzas meczu.
Koniec końców pomimo początkowych trudności zawodnikom Pawła Milewskiego udało się sprawić że trzy punkty zostają na Potockiej 1.

Miejmy nadzieję że sobotnie zwycięstwo jest tylko pierwszym krokiem Marymontu Warszawa w drodze ku upragnionemu awansowi do A-klasy. Wierzę również że krąg kibiców naszej żoliborskiej drużyny będzie stale się poszerzał, dzięki czemu trybuna nazywana "Schodkami na Potoku",  wkrótce zapełni się cała. Warto przypomnieć, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców, klub uruchamia linię gadżetów klubowych.
  Przed nami bardzo emocjonujący sezon, który będzie obfitował w wiele niespodzianek. Niemalże wszystkie mecze Marymontu będą legendarnymi derbami Warszawy. Dlatego już teraz zapraszam wszystkich fanów Marymontu do spedzenia wspólnego wolnego czasu na dopingowanu naszej drużynie.
  Mogę obiecać że jako żoliborski obserwator  postaram się zrelacjonować naszym czytelnikom kolejne mecze klubu sportowego "Marymont 1911 Warszawa", zarówno te grane na Potockiej 1, jak i te grane na wyjeździe.

A na koniec tradycjnie: Do boju Marymont !!!!!!