4°C pochmurno z przejaśnieniami

NAJLEPSZYM BYĆ !

pływanie, NAJLEPSZYM - zdjęcie, fotografia

U progu lata zawodnicy UKS Żoliborz potwierdzili swój prymat w Polsce, w szermierce i pięcioboju nowoczesnym!

Już 20 maja w Krakowie Ewa Nelip została Mistrzynią Polski Seniorek w szpadzie. To kolejny sukces naszej Wicemistrzyni Świata i jej trenera Roberta- Robsona Andrzejuka. W podwójnej koronie powrócili nasi pięcioboiści nowocześni z Drzonkowa. W zakończonych 3 czerwca mistrzostwach Polski seniorów rozegranych w obsadzie międzynarodowej, tytuły mistrzów kraju wywalczyli Ania Maliszewska i Sebastian Stasiak! Ich śladami 9 czerwca podążyli najmłodsi adepci pięcioboju zmagający się w dwuboju nowoczesnym (pływanie i bieg). Aniela Staroń i Kuba Książczyk zwyciężyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w dwuboju nowoczesnym!!! I tym razem Żoliborz został podwójnie koronowany! W tych samych zawodach Olga Cisek i Kuba Luboiński zajęli trzecie lokaty! Warto odnotować te sukcesy i śledzić te nazwiska. Dla młodych zawodników UKS Żoliborz wakacje oznaczają przygotowania do najważniejszych startów w sezonie- mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dla tych najbardziej doświadczonych młodzieżowców i seniorów przygotowania do zawodów rangi międzynarodowej.

Uczniowski Klub sportowy od 18 lat szkoli dzieci i młodzież w pływaniu, ukierunkowując także do uprawiania pięcioboju nowoczesnego. Symbolicznym dopełnieniem wartości rozwijanego w naszej dzielnicy programu był start zarówno pływaka Marcina Stolarskiego jak pięcioboistki nowoczesnej Anny Maliszewskiej na Igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Po reformie systemu oświaty UKS Żoliborz współpracuje z dwoma szkołami podstawowymi, w których organizowane są klasy sportowe. Partnerzy klubu to Szkoła Podstawowa nr 65 przy ulicy Mścisławskiej 1, która w kolejnym roku szkolnym, ze względu na dużą liczbę uczniów, nie organizuje klasy sportowej I oraz Szkoła Podstawowa nr 392 w Alei Wojska Polskiego 1A, która organizuje klasy sportowe na różnych poziomach nauczania, pod warunkiem, że zbierze się w nich wystarczająca liczba dzieci - kandydatów zdrowych i chętnych do uprawiania sportu. Zaprasza także pierwszo i trzecioklasistów. Sport to fajna przygoda, a uczniowie klas sportowych od lat mają jedne z najlepszych wyników w nauce w obu szkołach.

Chcesz być mądry, sprawny, zdrowy? Zostań uczniem klas sportowych. Zapraszamy!

Czy wiecie ile medali mistrzostw Polski w pływaniu, a ile medali mistrzostw Polski, Europy i świata zdobyli zawodnicy UKS Żoliborz do dziś? Napiszcie do redakcji. Dla tych którzy udzielą poprawnej odpowiedzi UKS Żoliborz ufundował 10 koszulek z autografami i zdjęciami tegorocznych mistrzów Polski!!!

Marcin Kozaczuk

 



NAJLEPSZYM BYĆ ! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się