12°C pochmurno z przejaśnieniami

Młodzież w natarciu!

szkolnictwo, Młodzież natarciu! - zdjęcie, fotografia

Grupa ambitnych, aktywnie działających, młodych ludzi, mających głowy pełne pomysłów na kolejne projekty, dzięki którym życie w naszej dzielnicy może być jeszcze piękniejsze. Pewnie zastanawiacie się, kogo dotyczą te słowa, budzące nadzieję na piękną przyszłość Żoliborza. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Żoliborz, bo właśnie o nas mowa, to istniejąca od września ubiegłego roku, apolityczna organizacja, którą tworzą przedstawiciele wybrani, z każdej placówki oświatowej na terenie dzielnicy. Jako jeden z członków budowanej przez nas społeczności, postaram się przedstawić, na czym polega nasza rola w dzielnicy, przybliżę przeprowadzone już przez nas projekty oraz te, które w niedalekiej przyszłości chcielibyśmy zrealizować.

Początki naszej działalności nie były proste, jest to nowo powstała struktura w dzielnicy, więc nie mieliśmy żadnych wzorców, ani przykładów działań z poprzednich lat. Jednak dzięki szkoleniom zorganizowanym w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz, na którym gościliśmy byłego młodzieżowego radnego miasta Szczecin, uzyskaliśmy wiele praktycznych wskazówek. Dzięki przekazanej nam wiedzy opartej na doświadczeniu, mogliśmy szybko postawić pierwsze kroki w naszej działalności.

Pierwszą zorganizowaną przez nas akcją był konkurs na logo MRDŻ. Byliśmy zaskoczeni tak dużą ilością prac, a wybór był bardzo trudny. Ostatecznie wytypowaliśmy jedną pracę, która teraz pełni funkcję naszego logo.

Aktualnie jesteśmy w trakcie realizowania naszego drugiego projektu. Chcemy do końca czerwca w szkołach na terenie całej dzielnicy zbierać przeczytane przez Was książki, które leżą niepotrzebnie na półce. Ofiarowane książki chcielibyśmy rozdać jesienią tego roku (prawdopodobnie na Placu Wilsona), nadając im drugie życie. Książki można oddawać również w pokoju numer 127 w Wydziale Obsługi Rady w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji!

Jednak zdecydowanie największym projektem, który chcemy zorganizować, jest gra plenerowa, która zbliża się wielkimi krokami. Planowana jest na 10 czerwca i każdy może wziąć w niej udział! Całe rodziny, grupy zorganizowane, a także pojedyncze osoby. Tytuł gry to Łowcy Skarbów „Odkryj skarby Żoliborza”. Gra plenerowa, jak każdy wie, jako istotny element rozgrywki wykorzystuje przestrzeń miejską. Żoliborz to piękne miejsce, czego możecie doświadczyć każdego dnia, spacerując po takich miejscach jak Park im. Stefana Żeromskiego, czy też mniejszych, lecz także urokliwych, skwerkach. Jednak czy wiecie jakie historie skrywają ulice, pomniki i inne elementy przestrzeni publicznej, które mijacie każdego dnia? Dzięki udziałowi w naszej grze będziecie mogli, w miłej atmosferze i z uśmiechem na twarzy poznać naszą dzielnicę. Osoby, które wezmą w niej udział, mogą także liczyć na słodki prezent z naszej strony. Jeżeli chcielibyście się zgłosić, polecamy polubić naszą stronę na Facebooku „Młodzieżowa Rada Dzielnicy Żoliborz”, gdzie niedługo opublikujemy dokładne informacje na temat organizowanej akcji. Dzięki polubieniu naszej strony będziecie także na bieżąco z innymi organizowanymi przez nas projektami. Jeszcze raz zapraszamy do udziału, ponieważ wierzymy, że razem możemy świetnie bawić się i tworzyć wielkie przedsięwzięcia!

 

 

Przewodniczący Komisji ds. Promocji

Młodzieżowej Rady Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

Szymon Pałyga

 

Młodzież w natarciu! komentarze opinie

  • gość 2017-05-22 17:50:55

    i....................Nowoczesna atakuje!!!!! Naprawdę to nie żart :) :) :) "Niedzielna konwencja partii Petru była początkiem ofensywy. Nowoczesna pokazała program liberalny, który nie zyska masowego poparcia, ale może zapewnić tej partii mocną pozycję na scenie politycznej. Zaletą programu jest spójność i brak wewnętrznych sprzeczności." Feministki od Rysia to dla was : Skołtunione wznoszą głowy zatwardziałe feministki Tworząc wzór podręcznikowy Postmodernistycznej czystki Chodzą w "love paradach" homo Wierzą kartom do tarota I w zasadzie nie wiadomo To choroba czy głupota? I gdzie dziwactw tkwi istota Postęp! Jakie to jest proste Tego pragnie Europa Zamieniając babę w chłopa :) Rysiu z Madery to dla Ciebie : Żeby rządzić gniewnym stadkiem Wyzwolonych towarzyszek Szef lewicy w mini w kratkę Na kastrację się zapisze Bo polega cała rzecz na Kombinacjach i dewiacjach Taka będzie ostateczna Postkomuny transformacja Czyli cięcie i kastracja

Dodajesz jako: Zaloguj się