20°C bezchmurnie

MARYMONT-POTOK-ŻOLIBORZ DZIENNIKARSKI - Budżet partycypacyjny

budżet partycypacyjny, MARYMONT POTOK ŻOLIBORZ DZIENNIKARSKI Budżet partycypacyjny - zdjęcie, fotografia

Na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl są zamieszczone wszystkie zgłoszone projekty. Do autorów tych projektów można zgłaszać   na tej stronie   pytania, wyjaśniać wątpliwości czy chociaż skomentować taki projekt. Jest to o tyle  istotne,  że urzędnicy biorą pod uwagę takie pozytywne czy negatywne opinie. Warto więc,  jeszcze przed głosowaniem zaznaczyć swój głos poparcia czy sprzeciwu.

Na obszarze Marymont-Potok-Żoliborz Dziennikarski zgłoszono 28 projektów. Wiele z nich dotyczyło Parku Kaskada i Kępy Potockiej. I tak MJN  zgłosiło projekt rewitalizacji parku w kwocie ok 150.000 zł ale przy zachowaniu historycznego charakteru tego parku.  Radny R. Krakowski w imieniu Żoliborza Demokratycznego i w tym obszarze zgłosił projekt Mobilnej Sceny Koncertowej tym razem umieszczonej w Parku Kaskada. Wartość tego projektu to 80.000 – 200.000 zł w zależności od wielkości takiej sceny.  Zaprezentowano projekty  budowy stanowiska do Street Workoutu  czy zmodyfikowanie  ścieżki rowerowej biegnącej przez ten Park czy stworzenie na obszarze 1000m2  /do Trasy AK/ parku,  łąki kwietnej.

Obszar nad „kanałkiem”  w oczach mieszkańców również mógłby być lepiej wykorzystany poprzez np. zbudowanie nowego toru rowerowego /pumptrack/ na miejscu starego już się rozpadającego pomiędzy placami zabaw. Czy podoba się Państwu propozycja stworzenia „FootGolf Parku” ??? Gra zgodna z zasadami golfa ale zamiast kija i piłeczki używamy piłki nożnej. W ramach projektów ekologicznych Stowarzyszenie Żoliborzan zgłosiło kolejny projekt  „Jeszcze ciszej na Kępie Potockiej” czyli kontynuacja budowy ochronnego  „drewnianego  płotu zarośniętego   zielenią”, ograniczającego hałas nad kanałkiem w okolicach placu zabaw dla małych dzieci. W tym roku realizowany będzie taki projekt w okolicach placu zabaw dla dzieci starszych. Z obszarem „kanałku” związane są również 2 projekty ; budowa tratw-wysp do gniazdowania ptaków  oraz budowa strumienia Bon-Belle-K /Bąbelek/ w okolicach dzisiejszej fontanny w wodzie.

Wiele osób z entuzjazmem przyjęło projekt budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Potockiej po stronie ul Barszczewskiej,  od Mickiewicza do Ronda Turowicza. Entuzjazm osłabił koszt budowy  takiej ścieżki  czyli  306.000 zł według projektodawców. Plusem tej ścieżki jest wykorzystanie do jej budowy  pasa trawnika a nie jezdni.

W ramach zmian związanych z infrastrukturą zaprezentowano projekty; rewitalizacji boiska sportowego na Potoku, budowy placu zabaw dla dzieci starszych  przy Skwerze Kompani AK „Żniwiarz” czy  wykonanie przejścia dla pieszych przy ul Barszczewskiej przy przystanku autobusowym na ul. Gwiaździstej. Dyskusję wzbudził projekt zagospodarowania Placu Kuronia. Projekt zakłada postawienie ławeczek, zasadzenie drzew, posadzenie łąki kwiatowej ale dyskusja dotyczyła spraw  właścicielskich. Jak wiemy część terenu Placu Kuronia należy do prywatnego właściciela, który ma już własne plany inwestycyjne  związane z tym „kawałkiem” terenu. Jak i w innych obszarach,  pojawiły się projekty związane z ustawieniem ławek w różnych miejscach np. na Placu Wilsona, ale nie tylko.

Ekologiczne projekty to np. Zasadzenie 40 drzew wzdłuż ulicy Potockiej od Mickiewicza do Gwiaździstej, wycięcie starych topoli wzdłuż parkingu przy Potockiej i zasadzenie w ich miejsce klonów. Kolejne projekty to budowa 100 skrzynek lęgowych na Kępie Potockiej czy ochrona jerzyków i jaskółek poprzez  umieszczenie ponad 100 skrzynek dla tych ptaków na terenie osiedla Potok.

Na tym obszarze zgłoszono tylko 1 projekt z dziedziny Kultury „Rozśpiewany Żoliborz” czyli lekcje śpiewu dla solistów czy grup prowadzone w Szkole Podstawowej nr 65 i zakończone koncertem dla mieszkańców Żoliborza  przy teatrze Komedia.


MARYMONT-POTOK-ŻOLIBORZ DZIENNIKARSKI - Budżet partycypacyjny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się