24°C rozproszone chmury

Legia Mistrz! Mistrz! Mistrz?

piłka nożna, Legia Mistrz! Mistrz! Mistrz - zdjęcie, fotografia

Zakończyła się runda zasadnicza polskiej ekstraklasy. Legia Warszawa dalej w grze o mistrzostwo Polski.

W ostatnią sobotę dobiegła końca runda zasadnicza polskiej ekstraklasy sezonu 2016/2017. Legia ukończyła ją na drugim miejscu ze stratą jednego punktu do liderującej Jagielloni Białystok co znaczy oczywiście tyle, że dalej pozostaje jednym z faworytów do zdobycia polskiego czempionatu. Za plecami wojskowych na trzecim miejscu uplasował się Lech Poznań ze stratą jednego punktu do warszawskiej drużyny oraz na miejscu czwartym Lechia Gdańsk ze stratą dwóch punktów. Tak małe różnice punktowe są spowodowane oczywiście podziałem punktów stosowanym w Ekstraklasie po zakończeniu sezonu zasadniczego. W pierwszej ósemce znalazły  się także Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Termalica Bruk-Bet Nieciecza oraz Korona Kielce.

Według EkstraStats, które przeprowadziło symulacje grupy mistrzowskiej na podstawie wyników między drużynami z pierwszej ósemki w sezonie zasadniczym Legia jest murowanym faworytem do zdobycia tytułu lecz oczywiście trzeba pamiętać, że są to tylko symulacje i końcowy rezultat będzie zależał od gry, formy dnia i jakości jaką będą prezentować na boisku piłkarze trenera Jacka Magiery. Cieszyć mogą na pewno bramki zdobyte przez Dominika Nagy’a oraz Tomasa Necida, gdyż są to  ich debiutanckie bramki w barwach Legii, a ich dyspozycja może okazać się kluczowa w walce o mistrzostwo.

W najbliższą niedzielę na Łazienkowskiej Legioniści podejmą u siebie Wisłę Kraków i na pewno nie będzie to spacerek, ponieważ mimo lekko kompromitującej porażki Białej Gwiazdy w Niecieczy 3:1 Wiślacy pod wodzą trenera Kiko Ramireza już nie raz udowodnili w tym sezonie,  że wiedzą jak się gra w piłkę.

Mecz Legia- Wisła, Niedziela godz. 18.00 Stadion Wojska Polskiego ul. Łazienkowska 3