22°C bezchmurnie

Kępa Potocka dla najmłodszych

rekreacja, Kępa Potocka najmłodszych - zdjęcie, fotografia

W poprzednim wydaniu Informatora pisałam o możliwościach wypoczynku na sportowo w parku Kępa Potocka. Teraz pokażę fajne miejsca dla maluchów i trochę większych dzieci oraz pomysły na aktywne spędzanie czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Zacznijmy od placów zabaw. Na Kępie są trzy takie miejsca - dwa dla maluchów, jedno dla dzieci starszych, nawet dla nastolatków.

Miejsca dla milusińskich

Place zabaw dla najmłodszych znajdują się w części żoliborskiej i bielańskiej. Są ogrodzone, mają piaskownice, huśtawki, trampolinę i inne atrakcje, które zajmą maluchów przez dłuższy czas. Plac po stronie żoliborskiej zajmuje większą powierzchnię i znajduje się wśród drzew. Dzięki temu jest zacieniony i idealny na upalne dni. Ma także trampolinę – nieczęsto jeszcze spotykaną na polskich placach zabaw.

Z kolei po stronie bielańskiej wielką atrakcją dla dzieciaków będzie duży drewniany słoń. Można się wdrapać na jego grzbiet, a potem zjechać ślizgawką umieszczoną w trąbie.

Plac zabaw zręcznościowych

 

To miejsce będzie atrakcyjne zarówno dla dzieci kilkuletnich, jak i dla młodszych nastolatków. Znajdziemy tu typowe zabawki: drewniane domki-pałacyki do wspinania, ślizgawki, huśtawki, czy atrapę samochodu. Jest także bardzo ciekawa sieć z mocnych, grubych lin, pozwalająca na wspinaczkę oraz na ćwiczenie zręczności i koordynacji. Podłoże pod siecią wysypano grubą warstwą piachu, który powinien dobrze amortyzować ewentualne upadki.

Zorientowany Żoliborz

Mało kto pewnie wie, że na Kępie Potockiej można popróbować biegów na orientację. W ramach budżetu partypacyjnego zrealizowano grę Zorientowany Żoliborz – uproszczoną, rekreacyjną formę biegu na orientację. Jest to zabawa w poszukiwanie skarbów, które znajdujemy korzystając ze specjalnie przygotowanej mamy, na której oznaczono punkty kontrolne. Instrukcję gry oraz ogólną mapę wyeksponowano w miejscu, gdzie zaczynają się ścieżki biegowe, tuż przy stołach tenisowych i toalecie miejskiej. Mapy można także załadować na swój smartfone ze strony internetowej http://zorientowanyzoliborz.pl. Do wyboru mamy trzy trasy o długości od 1,7 do 2,4 km, pomagających wyszukać w terenie 20 punktów kontrolnych rozmieszczonych w parku na Kępie. Zabawa dla całej rodziny wyśmienita, szczerze polecam. Zajmie dzieci duże i małe.

 

Ewa Hutny

 

Kępa Potocka dla najmłodszych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się