25°C bezchmurnie

Kantory w Warszawie - po czym poznać dobry kantor?

handel i usługi , Kantory Warszawie poznać dobry kantor - zdjęcie, fotografia

Pod koniec ubiegłego wieku w Polsce masowo zaczęły pojawiać się kolejne kantory. Wiele z nich otwartych zostało oczywiście w stolicy, gdzie zarówno cudzoziemcy, jak i Polacy dokonują licznych wymian walut. Tym samym może pojawić się trudność z wybraniem najlepszego kantoru. Na co zwracać uwagę przy wyborze i czym kierować się, szukając tego kantoru, który sprosta wszystkim oczekiwaniom

Po pierwsze bezpieczeństwo

Ze względu na szeroki wybór kantorów w stolicy, nie tak łatwo wybrać ten najlepszy. Nie ulega jednak wątpliwości, że kantor powinien zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo. Aby upewnić się, że wybrany kantor jest godny zaufania i zapewni poczucie bezpieczeństwa, najlepiej wybrać taki, który na rynku istnieje od wielu lat, a tym samym posiada doświadczenie. Z punktu widzenia bezpieczeństwa istotną kwestią jest także lokalizacja. Najlepiej wybierać kantory, w których wymiana odbywa się z dala od głównej ulicy, dzięki czemu z pewnością będzie mniej ryzykowna.

Odpowiedni personel

O funkcjonowaniu kantoru w dużej mierze przesądza jego personel. W związku z szerokim wyborem kantorów w stolicy, najlepiej udać się do takiego, w którym personel jest wszechstronnie przygotowany do obsługi klientów. Godne zaufania kantory bazują nie tylko na zdobytym przez lata doświadczeniu, ale także starają się poszerzać wiedzę personelu, wysyłając go na rozmaite kursy i szkolenia, również te z zakresu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy czy finansowaniu terrorystów.

Inne cechy dobrego kantoru

Wybierając kantor w stolicy, warto też zwrócić uwagę na jego ofertę. Coraz częściej pojawia się bowiem potrzeba wymiany waluty na te bardziej egzotyczne. Dobry kantor będzie dostosowywał się do potrzeb rynku, dlatego w jego ofercie powinno znajdować się wiele walut nie tylko europejskich, ale również światowych.

Jak wybrać najlepszy kantor?

Aby znaleźć najlepszy kantor, najlepiej mieć na uwadze wszystkie wymienione wyżej kwestie. Warto pamiętać, że lokalizacja to nie wszystko – wiele kantorów umiejscowionych jest w pobliżu stacji metra czy głównych punktów znajdujących się w stolicy, ale lokalizacja wcale nie przesądza o jakości świadczonych usług. Liczy się przede wszystkim doświadczenie. Jednym z najstarszych i cenionych od lat kantorów jest Marymont. Kantor mieści się na warszawskim Żoliborzu, co sprawia, że wymiana waluty odbywa się z dala od centrum, a tym samym jest bezpieczniejsza. Dodatkowo kantor oferuje atrakcyjne ceny i dysponuje szeroką ofertą, dzięki czemu możliwe jest dokonanie w nim wymiany nawet mniej popularnych walut. Marymont funkcjonuje od ponad 25 lat, co sprawia, że pracownicy posiadają niezbędne doświadczenie, które pozwala na świadczenie usług na wysokim poziomie. Dodatkowe kursy i szkolenia pozwalają ponadto personelowi na dalsze podnoszenie swoich kwalifikacji i poszerzanie zdobytej wiedzy. Kantor Marymont  wyróżnia się także spośród konkurencji bogatą ofertą – proponuje kupno oraz sprzedaż nie tylko walut europejskich, ale i światowych i to w bardzo atrakcyjnych kursach.

Kantory w Warszawie - po czym poznać dobry kantor? komentarze opinie

  • gość xz - niezalogowany 2018-02-21 18:23:52

    Dobry kantor to ten, który ma najniższą marżę, w %: kurs sprzedaży/kurs kupna. Cała reszta to dyrdymały. Dla kantoru stacjonarnego dobra marża(dla klienta) to ok.1% (waluty międzynarodowe). Internetowe mają ok. 0,2%. Waluty lokalne kupowane i sprzedawane są z wyższą marżą, nie mają konkurencji w kantorach internetowych, obarczone są też dużo większym ryzykiem (zamrożenie środków, ryzyko kursowe w czasie między kupnem a sprzedażą)

Dodajesz jako: Zaloguj się