3°C mgła

Gdzie biegać na Żoliborzu i Bielanach

bieganie, Gdzie biegać Żoliborzu Bielanach - zdjęcie, fotografia

Żoliborski park Kępa Potocka i Lasek Bielański to idealne miejsca dla biegaczy. W zależności od upodobań, podczas treningu możesz biegać po miękkiej trawie i nawierzchni utwardzonej. Wzdłuż chodników ciągnie się trawnik, który na to pozwala.

Na Kępie są wyznaczone atestowane trasy biegowe - 3 km i 5 km - z oznaczonym kilometrażem co 0,5 km, widocznym na specjalnych słupkach. Trasa 3-kilometrowa ma niebieskie oznaczenia, trasa 5-kilometrowa – czerwone. Na bieżąco widzisz, ile przebiegłeś, nie potrzebujesz GPS-a. Przy krótszych dystansach, 200-300 m, możesz zorientować się, ile przebiegłeś np. licząc latarnie, które są rozstawione co 20-25 metrów.

Bieganie w dzień i w nocy

Po trasach biegowych możesz biegać i w dzień, i w nocy - są dobrze oświetlone, mają równą nawierzchnię i - moim zdaniem – są bezpieczne. Biegam tutaj sama wieczorami i nocami od wielu lat i - odpukać - jest ok. Tutejsi spacerowicze, rodzice z dziećmi, psy i ich właściciele także wykazują dużą tolerancję, a nawet życzliwość w stosunku do nas, biegaczy.

Biegi terenowe w Lasku Bielańskim

W pobliskim Lasku Bielańskim są także znakomite warunki na treningi terenowe. Możesz trenować różne podbiegi i zbiegi, bieganie po piachu, ściółce leśnej. Możesz ćwiczyć zręczność, przeskakując nad powalonymi pniakami drzew, rozciągać się przy drewnianych barierkach. Taki naturalny teren do crossfitu. Nie będziesz się nudzić.

Kępa Potocka i Lasek Bielański mają wiele zalet nie tylko dla biegaczy. Dwa świetnie wyposażone place zabaw po żoliborskiej stronie parku - dla starszych dzieci i dla maluchów - ściągają rodziny z całej Warszawy.  Do tego kawiarenki z lodami, domowymi wypiekami i pyszną kawą oraz pub z grillem.

No i – bardzo ważny element - nowoczesna, elegancka miejska toaleta. Z ciepłą wodą i mydłem.

Gdzie znajdziesz tyle atrakcji?

Ewa Hutny, www.activity.waw.pl

Gdzie biegać na Żoliborzu i Bielanach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się