19°C bezchmurnie

Fotowoltaika i monitoring - czy to się opłaca?

W obecnych czasach boom techniczny wydaje się być jeszcze intensywniejszy aniżeli nigdy wcześniej do tej pory w dziejach społeczności. Nic więc dziwnego, iż wespół z polepszeniem jakości oraz standardu życia rosną nasze oczekiwania. Dotyczy to jakiejkolwiek sfery życia, a w szczególności nas oraz naszego dobytku – domu lub firmy. W bieżącym czasie można zauważyć wzrastające zainteresowanie na samowystarczalne, bezpiecznie oraz ekologiczne domy. Myśl ta podyktowana jest przeważnie wzrastającymi opłatami za energię (elektryczną i cieplną) i rosnącym zanieczyszczeniem powietrza co łączy się ociepleniem i zmianami klimatu. Zadajmy sobie stąd pytanie co zrobić, żeby nasz dom był bardziej bezpieczny, nowocześniejszy i ekologiczny. W co należałoby zainwestować i jak się do tego wziąć. Poniżej przedstawimy kilka naszym przekonaniem najatrakcyjniejszych ofert tj. monitoring, systemy paneli solarnych czy alarmy. Podpowiemy jak zdobyć dofinansowanie i do kogo zgłosić się po konsultację.

•    Monitoring i kamery przemysłowe w służbie Twojego bezpieczeństwa


Monitoring IP i zalety jakie posiada po wielokroć przerastają technologią przestarzałe kamery analogowe. Idealna jakość obrazu, łatwiejsza instalacja i mniej zawodna praca to najważniejsze własności najnowszego kompleksu kamer przemysłowych. Cała instalacja zasadza się na technologii internetowej  i wykorzystuje kamery o rozdzielczościach HD i FullHD. Dzięki temu otrzymujemy niewspółmiernie wyraźniejszy i ostrzejszy obraz niż w tradycyjnym monitoringu analogowym.

 Odnosząc się do korzystania z podglądu monitoringu przez Internet, to i jeden i drugi, zarówno cyfrowy jak i analogowy, posiadają tę właściwość. Obiektywy nie odgrywają tu większego znaczenia, ponieważ wszystko zdeterminowane jest przez rejestrator. Z tego powodu otrzymujemy dostęp do podglądania zabezpieczanego obszaru z każdego miejsca na globie i o każdej porze. Wykonalny jest również monitoring w takich sprzętach jak iPad czy iPhone oraz pozostałych mniejszych aparatach mobilnych i telefonach. Jedyne czego potrzebujemy to dostęp do sieci lub właściwa aplikacja. Trzeba pamiętać o tym, że przy dozorze internetowym istotna jest prędkość łącza i przesyłu informacji. Przy mizernym sygnale występuje spore prawdopodobieństwo utrudnień w odbiorze sygnału lub kompletne jego uniemożliwienie

W obszarze mechanizmów telewizji przemysłowej, najgorętszym trendem ostatnich lat są kamery IP inaczej kamery megapixelowe. Posiadają one zdumiewająco pokaźną rozdzielczość obrazu HD lub FullHD stosowaną jedynie w telewizorach lub komputerach. Obiektywy IP megapixelowe niosą za sobą rewolucje w systemach nadzoru wizyjnego gdyż nareszcie po raz pierwszy z łatwością można dojrzeć tablicę rejestracyjną pojazdu nawet przy zaprogramowaniu obszernego pola widzenia lub twarze ludzi z dużej odległości. Aktualnie obiektywy IP pracują także i w nocy z oświetlaczem podczerwieni, co jeszcze w niedalekiej przeszłości było poza zasięgiem.

•    Fotowoltaika – darmowy prąd ze słońca. Koszt montażu instalacji.

Fotowoltaika i jej możliwości progresji na rynku polskim to w ostatnich latach kazus coraz popularniejszy i cieszący się ogromnym zainteresowaniem coraz większej liczby inwestorów i możliwych użytkowników. Po wieloletnich apelach ekologów i zaangażowaniu się krajów oraz organizacji ogólnoświatowych temat wykorzystania energii odnawialnej stał się jednym z priorytetowych koncepcji, mających na celu ochronę ekosystemu i racjonalne gospodarowanie eksploatowanych dotąd materiałów. Biorąc pod uwagę rozgłos zagadnienia, jakim okazała się być w tym samym czasie m.in. fotowoltaika, normy prawne w sprawie usprawnienia użytkowania i zachęty do inwestycji w takie instalacje okazały się nieuchronne.

Aby móc cieszyć się własną produkcją energii, a także mieć prawo odsprzedawać wyprodukowane i niewykorzystane jej zbytki do elektrowni pojawiła się ustawa umożliwiająca to bez konieczności zakładania w tym celu firmy bądź posiadania specjalnych prerogatyw i upoważnień. uzyskanie ważności tego przepisu przewidziane jest na wiosnę 2014 roku.

Dotychczas, przy wykorzystywaniu nowoczesnych mechanizmów ON-GRID podłączonych wprost do sieci  i współpracujących z jej zasilaniem, czas zwrotu nakładów aparatury mieścił się w granicach 7-8 lat. W sytuacji możliwości zarabiania na niewykorzystanych nadwyżkach, okres ten ulegnie znacznemu zredukowaniu, na dodatek pozwoli na nie tylko nasycenie częściowo energetycznych wymagań budynku, ale również pozwoli na czerpanie profitów finansowych i znacznie wyswobodzenie się od dystrybutorów.

Dzięki dużym dotacjom z Programu Prosument koszt montażu instalacji można obniżyć nawet o 40 %, dzięki czemu inwestycja jeszcze szybciej niż do tej pory zacznie na siebie zarabiać.

•    Alarmy – natychmiastowa reakcja na wszelkie próby włamania!

To idealnewyjście dla wszystkich, którzy troszczą się o bezpieczeństwo posesji czy firmy.
Spośród wszystkich dostępnych zabezpieczeń największą popularnością cieszą się właśnie mechanizmy nadzoru wizyjnego i czujki ostrzegawcze. O ile dozór wizyjny zapisuje bieżące zdarzenia i sprzyja wytropieniu złoczyńcy wykroczenia, alerty reagują natychmiast, odstraszając rabusia, zwracając uwagę wszystkich będących w pobliżu przechodniów, a nawet zawiadamiając czy ochroniarzom, wysyłając odpowiedni komunikat, np. przez wiadomości SMS. Warto jednak zaznaczyć, że czujniki rozpoznają nie tylko ruch. W ofercie firm z alarmami  do dyspozycji są wersje informujące właściciela o zalaniu lokalu wodą, zbiciu szyby, a nawet przewyższenia maksymalnego stężenia czadu, gazów usypiających, gazu ziemnego lub propanu-butanu. Jak możemy zauważyć, sygnalizatory domowe to zdecydowanie wzmocnienie zabezpieczenia i protekcja nie tylko przed potencjalnymi przestępcami, ale również szkodliwymi dla kondycji, a nawet życia człowieka substancjami obecnymi w naszych czterech kątach.

Alarmy, fotowoltaika oraz monitoring
to trzy podmioty, które sprawią, że nasz dostatek stanie się bardziej bezpieczny oraz nowszy, dodatkowo fotowoltaika pozwoli nam na zminimalizowanie wydatków na siłę elektryczną. Czytając tekst budzi się pytanie u kogo możemy liczyć na profesjonalną pomoc w nabyciu oraz instalacji monitoringu bądź fotowoltaiki. Zapewne jedną z wskazanych firm jest sklep elektryczny Suntrack.pl, mająca swoją siedzibę w Warszawie. Branżą firmy od kilku lat jest uzyskiwanie dofinansowań na odnawialne źródła energii oraz montaż systemów monitoringu i telewizji przemysłowej.

Fotowoltaika i monitoring - czy to się opłaca? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się