4°C pochmurno z przejaśnieniami

Elżbieta Marciniak

Kiedy: 2014-10-01 , godzina: 07:00

Dr nauk ekonomicznych. Specjalista z zakresu zarządzania. Przedsiębiorca, współwłaściciel spółki giełdowej. Przez wiele lat członek zarządu, później rady nadzorczej spółki. Od 7. roku życia do dnia dzisiejszego mieszkam na Żoliborzu. W szkole podstawowej i liceum działalność w harcerstwie (Hufiec Warszawa Żoliborz, 125 WDHiZ przy Szkole Podstawowej nr 159 przy ul. Elbląskiej). Swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu zarządzania chciałabym wykorzystać jako radna Dzielnicy Żoliborz. Wspierać będę wszelkie działania rozwijające małe i średnie firmy na Żoliborzu. Rola administracji publicznej nie powinna sprowadzać się tylko do administrowania. Władze powinny kierować się poczuciem misji, a ich polityka powinna być skupiona na celach, a nie na środkach. Dlatego tak ważne jest dla mnie, by o sprawach dzielnicy decydowali jej mieszkańcy, a nie partyjni działacze, skoncentrowani na celach swojej partii, dla których praca w lokalnych samorządach to najczęściej pierwszy krok w karierze partyjnej. Angażować się będę również we wszelkie działania zmierzające do powstania, a potem rozwoju dzielnicowego ośrodka kultury na Żoliborzu. A Żoliborz dla mnie, dla moich dzieci i wnuków - to ZAWSZE Zielony Żoliborz. I niech tak pozostanie.

Elżbieta Marciniak komentarze opinie

 • gość 2018-08-10 18:54:02

  Przynajmniej normalna kandydatka. BOŻE Broń Żoliborz od KODziary .Nowoczesnej Jolanty , która ma awersję na wszystko co polskie i narodowe. .N Jolanto zanim zabierzesz głos na tych waszych spędach dokształć się. Wasze postkomunistyczne-różowe towarzystwo polskie organizacje narodowe z okresu międzywojennego wpisuje w szeroki europejski nurt nacjonalizmu, który doprowadził do wojny i ludobójstw. Jest to błąd o charakterze fundamentalnym. Istniała bowiem kluczowa różnica między nacjonalizmami europejskimi a nacjonalizmem polskim. Nacjonaliści z wielu krajów Europy podjęli się współpracy z nazistami i faszystami i włączyli się w dzieło ludobójstwa Żydów. W Polsce natomiast nie wyłonił się analogiczny ruch kolaboracyjny, choć przecież to tutaj byłby on najwięcej premiowany a za pomoc Żydom groziła w Polsce bezapelacyjna śmierć, włącznie z odpowiedzialnością zbiorową. Mało jednak tego, polscy narodowcy nie poprzestali na niewłączeniu się w ludobójcze dzieło. Zostali awangardą pomocy Żydom. Oto przykłady z jednej tylko organizacji — ONR, o której ostatnio znów się zrobiło głośno. Działacze tej organizacji najpierw byli tępieni przez rząd sanacyjny (przywódcy ONR byli pierwszymi więźniami obozu w Berezie Kartuskiej), następnie przez nazistów w Auschwitz, a po wojnie przez komunistów. Jan Mosdorf — przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ONR W 1941 trafił do obozu Auschwitz, gdzie wiódł prym w pomocy Żydom. Prof. Irina Livezeanu z Uniwersytetu w Pittsburgu pisała: „Mosdorf uczynił wszystko, co w jego mocy, by nieść Żydom pomoc w Auschwitz i zginął razem z Żydami." Nie wszyscy jednak Żydzi, którzy więzieni byli w Auschwitz zginęli w obozie. Niektórzy przetrwali i po wojnie pisali o roli Mosdorfa. Wolf Glicksman tak po latach wspominał swego dobroczyńcę: „Przedwojenny przywódca antysemickiego ruchu młodzieżowego w Polsce, Jan Mosdorf, niejednokrotnie ryzykował życie, przenosząc moje listy do krewnej znajdującej się w obozie kobiecym w Brzezince (...) Mosdorf pracował w Birkenau i często przynosił mi warzywa, a czasem kromkę lub coś do ubrania". CWP!!!

 • gość 2018-08-10 18:59:51

  Kolego, wystarczy przeczytać jej nazwisko panieńskie i wszystko stanie się dla Ciebie Jasne ;)

 • gość 2018-08-10 19:08:59

  DE STY LAC JA ! Pamiętamy waszą zdradę w Magdalence! https://youtu.be/j_LfBm2xhEU Adam Michnik 1989r. Piję,panie generale (Kiszczak) za taki rząd, gdzie Lech (Bolek) będzie premierem a pan ministrem spraw wewnętrznych. Nie doczekanie wasze .Nowoczesne KODziarstwo,palikociarnia i inne takie.

 • gość 2018-08-10 19:09:18

  DE STY LAC JA ! Pamiętamy waszą zdradę w Magdalence! https://youtu.be/j_LfBm2xhEU Adam Michnik 1989r. Piję,panie generale (Kiszczak) za taki rząd, gdzie Lech (Bolek) będzie premierem a pan ministrem spraw wewnętrznych. Nie doczekanie wasze .Nowoczesne KODziarstwo,palikociarnia i inne takie.

Dodajesz jako: Zaloguj się