25°C bezchmurnie

Duże zmiany na ul. Potockiej

ulice, Duże zmiany Potockiej - zdjęcie, fotografia

Nowa nawierzchnia jezdni, uspokojenie ruchu, azyle na przejściach dla pieszych, uporządkowanie parkowania – to tylko niektóre zmiany, jakie w najbliższych tygodniach pojawią się na ul. Potockiej.

Ulica Potocka to jedna z głównych dróg Żoliborza. Łączy ze sobą ul. Słowackiego i ul. Mickiewicza. Jednocześnie, wzdłuż Potockiej znajdują się bloki mieszkalne. Z tego powodu pełni ona kilka funkcji (ruch międzyosiedlowy i ruch lokalny). Projektując zmiany w organizacji ruchu, musieliśmy wziąć to pod uwagę.

W ramach zaplanowanych prac ulica na odcinku od pl. Kuronia do ul. Mickiewicza zyska nową, równą nawierzchnię jezdni. Aby remont był trwalszy, kolejne warstwy asfaltu zostaną wzmocnione specjalną siatką.

Nowy asfalt to dopiero początek prac. Sukcesywnie, w kolejnych tygodniach, na tym odcinku będą prowadzone zmiany w organizacji ruchu, które zmienią charakter ulicy. Pomiędzy ul. Mickiewicza i ul. Marii Kazimiery pojawią się zatoki postojowe, a wraz z nimi nowe miejsca parkingowe. Wzdłuż całej ulicy uspokojony zostanie ruch poprzez wybudowanie pasów z kostki kamiennej (wzdłuż osi jezdni i poprzecznych). Na trzech istniejących przejściach powstaną azyle, dzięki którym piesi zyskają bezpieczną przestrzeń.  Nielegalne parkowanie będzie oniemożliwione przez stawianie słupków.Bieniewickiej). W zamian wyznaczone zostaną pasy i zatoki postojowe. U zbiegu z ul. Bieniewicką dobudowany będzie brakujący chodnik i wyznaczone nowe przejście dla pieszych. Pojawi się też zatoka postojowa na 8 samochodów. Na całym odcinku jezdnia zyska też nowe krawężniki.

Zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane sukcesywnie, w kolejnych tygodniach. W czasie tych prac ulica będzie otwarta dla ruchu. Mogą pojawić się miejscowe wygrodzenia i utrudnienia.

Duże zmiany na ul. Potockiej komentarze opinie

  • gość 2017-12-10 20:24:49

    Czym dłużej robią tym jest mniej przejezdna i bardziej dziurawa w takim tempie robót zajmie im to rok .....

  • Hanna Nowogórska-Kuźnik 2017-12-15 17:54:42

    Szkoda, ze mieszkańcy ulicy Potockiej nie zostali poinformowani wcześniej o zakresie tych "dużych zmian", np. tak, jak to zrobiono w przypadku Al. Wojska Polskiego. A może zostali powiadomieni, tylko ja o tym nie wiem? Ulica Potocka to rzeczywiście jedna z głównych dróg Żoliborza, ale bardzo wąska. Niestety, jest drogą powiatową. Jeździ nią bardzo dużo samochodów, także ciężarowych, więc wcale nie jest to tylko ruch lokalny i międzyosiedlowy - jak pisze AUTOR powyższej notatki. Mieszkańcy widzą, słyszą i czują: nadmierną ilość pojazdów i ich szybkość jazdy, ogromny hałas, nadmierny kurz oraz odór spalin...(Pomiary ruchu prowadzone są jednak na ulicy Gdańskiej, nie na Potockiej.) Podkreślam, ULICA POTOCKA JEST OBECNIE ZBYT MOCNO OBCIĄŻONA! Skoro most Grota Roweckiego jest tak blisko - NIE POWINNA PEŁNIĆ FUNKCJI DOJAZDU DO WISŁOSTRADY, a niestety DZISIAJ pełni taką rolę; z tego powodu w godzinach szczytu tworzą się korki. Moim zdaniem wykonywane obecnie roboty drogowe nie wystarczą do poprawy sytuacji. Przeciwnie, zlikwidowanie skrętów w lewo uniemożliwi awaryjne rozładowanie korków na Potockiej. Czy MIASTO zastanawia się nad projektem nowego skrzyżowania, albo RONDA U ZBIEGU POTOCKIEJ i Gdańskiej z ulicami MARYMONCKĄ, POPIEŁUSZKI i SŁOWACKIEGO, bo dzisiaj wyjechać z Gdańskiej w lewo jest niezwykle trudno, nawet samochodom Straży Pożarnej...

  • gość 2017-12-19 20:39:17

    Coraz bardziej rozbabrana jest Potocka, trzeba jeździć slalomem, po olbrzymich dziurach i końca nie widać; to chyba brak wyobraźni brać się za takie roboty w grudniu;

Dodajesz jako: Zaloguj się