3°C słabe, przelotne opady deszczu

Duże zmiany na ul. Potockiej

ulice, Duże zmiany Potockiej - zdjęcie, fotografia

Nowa nawierzchnia jezdni, uspokojenie ruchu, azyle na przejściach dla pieszych, uporządkowanie parkowania – to tylko niektóre zmiany, jakie w najbliższych tygodniach pojawią się na ul. Potockiej.

Ulica Potocka to jedna z głównych dróg Żoliborza. Łączy ze sobą ul. Słowackiego i ul. Mickiewicza. Jednocześnie, wzdłuż Potockiej znajdują się bloki mieszkalne. Z tego powodu pełni ona kilka funkcji (ruch międzyosiedlowy i ruch lokalny). Projektując zmiany w organizacji ruchu, musieliśmy wziąć to pod uwagę.

W ramach zaplanowanych prac ulica na odcinku od pl. Kuronia do ul. Mickiewicza zyska nową, równą nawierzchnię jezdni. Aby remont był trwalszy, kolejne warstwy asfaltu zostaną wzmocnione specjalną siatką.

Nowy asfalt to dopiero początek prac. Sukcesywnie, w kolejnych tygodniach, na tym odcinku będą prowadzone zmiany w organizacji ruchu, które zmienią charakter ulicy. Pomiędzy ul. Mickiewicza i ul. Marii Kazimiery pojawią się zatoki postojowe, a wraz z nimi nowe miejsca parkingowe. Wzdłuż całej ulicy uspokojony zostanie ruch poprzez wybudowanie pasów z kostki kamiennej (wzdłuż osi jezdni i poprzecznych). Na trzech istniejących przejściach powstaną azyle, dzięki którym piesi zyskają bezpieczną przestrzeń.  Nielegalne parkowanie będzie oniemożliwione przez stawianie słupków.Bieniewickiej). W zamian wyznaczone zostaną pasy i zatoki postojowe. U zbiegu z ul. Bieniewicką dobudowany będzie brakujący chodnik i wyznaczone nowe przejście dla pieszych. Pojawi się też zatoka postojowa na 8 samochodów. Na całym odcinku jezdnia zyska też nowe krawężniki.

Zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane sukcesywnie, w kolejnych tygodniach. W czasie tych prac ulica będzie otwarta dla ruchu. Mogą pojawić się miejscowe wygrodzenia i utrudnienia.

Duże zmiany na ul. Potockiej komentarze opinie

  • gość 2017-12-10 20:24:49

    Czym dłużej robią tym jest mniej przejezdna i bardziej dziurawa w takim tempie robót zajmie im to rok .....

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iZoliborz.pl