4°C pochmurno z przejaśnieniami

Danie kenijskie na afrykańskie upały

handel i usługi , Danie kenijskie afrykańskie upały - zdjęcie, fotografia

Na dworze, kolejny już tydzień trwają wręcz wakacyjne upały, choć mamy dopiero wiosnę. Boję się myśleć jak jest w tym czasie w stolicy wysokich temperatur - Afryce. Podobno Afrykańczycy jednak lepiej radzą sobie z ciepłem niż z zimnem, ale te rozważania zostawmy profesjonalistom. Dzisiaj chciałem zaproponować Wam bardzo ciekawy przepis dość ściśle związany z Afryką.

Nie jest on skomplikowany, ale nie należy również do przepisów z działu “fast food”. Umiejscawia się gdzieś pośrodku i dotyczy fasoli orzełek. Nie wiem, czy wygląd tej fasoli rzeczywiście nawiązuje do orła, ale na pewno osoba z odrobiną wyobraźni będzie w stanie dostrzec tam oznakę patriotyzmu.

Dzisiejsze danie jest nawiązaniem do kuchni kenijskiej. Jest to fasola orzełek duszona w mleku kokosowym. Żeby je przygotować należy przez noc moczyć porcję fasoli, a następnie ją ugotować. Pomidory należy obrać ze skórki i pokroić w kostkę. Do tak pokrojonych pomidorów, dodajemy posiekane ząbki czosnku i cebulę. Smażymy to na oliwie z oliwek do momentu aż wszystko nie rozmięknie. Następnie dodajemy fasolkę i zalewamy mlekiem kokosowym. Wszystko dusimy przez ok. 15 min. Prawdziwe danie afrykańskie gotowe.

Wszystkie składniki tego dania a zwłaszcza fasolę orzełek, którą tak ciężko znaleźć na półkach supermarketów, znajdziecie na Zieleniaku. Zapraszamy!

Artykuł sponsorowany 

Danie kenijskie na afrykańskie upały komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się