4°C pochmurno z przejaśnieniami

Bike-sharing na Żoliborzu

komunikacja, sharing Żoliborzu - zdjęcie, fotografia

Współdzielenie rowerów rozpoczęło się 1965 r. w Amsterdamie. Wówczas grupa aktywistów pod nazwą „Witte Fietsen” wprowadziła pomalowane na biało rowery, z których mogli korzystać wszyscy za darmo. Jako że wiele z nich zostało zniszczonych lub skradzionych, system nie przyjął się wtedy w Holandii. Po 30 latach od tego wydarzenia Kopenhaga odważyła się także spróbować bike-sharingu - stworzyła system o nazwie Bycylen. Inne duże miasta nie pozostawały w tyle i szybko rowery miejskie stały się europejskim trendem.

 

Trend ten dotarł również do Warszawy, system bike-sharingu Veturilo został wprowadzony w 2012 r. w ramach Zarządu Transportu Miejskiego. Dziś w Warszawie mamy ponad 5 tys. rowerów publicznych i m.in. dzięki temu znaleźliśmy się na czwartym miejscu w europejskim rankingu ShopAlike w kategorii „bike-sharing”.

 

Według serwisu „Nasze Miasto”, ze wszystkich 351 stacji Veturilo, 3 z nich znajdują się na Żoliborzu. W naszej dzielnicy doczekaliśmy się ich dopiero w tym roku. Są dostępne przy  ul. Potocka przy OSiR, ul. Słowackiego przy ul. Filareckiej oraz ul. Broniewskiego przy ul. Włościańskiej. Łącznie są to 44 stojaki z 33 rowerami.

 

Więcej informacji o rowerze miejskim w Warszawie: www.veturilo.waw.pl

źródło:ShopAlike.pl

Bike-sharing na Żoliborzu komentarze opinie

  • gość 2017-10-30 14:04:58

    "W naszej dzielnicy doczekaliśmy się ich dopiero w tym roku." - bullshit. Są co najmniej od dwóch lat, a pierwsza to chyba nawet dłużej.

Dodajesz jako: Zaloguj się