18°C rozproszone chmury

Akcesoria na rower

rowery, Akcesoria rower - zdjęcie, fotografia

Kupno roweru nie jest szybką sprawą. Kosztowny, czy za mniejsze pieniądze? Do jazdy w mieście, czy po górach? Z udogodnieniami, czy w wersji podstawowej? Czy warto poruszać się w odzieży rowerowej a może zwykłej? To jedynie niektóre z pytań, na które odpowiedzieć musi każdy cyklista. Zbyt tani rower, zwłaszcza dla osoby dużo jeżdżącej, będzie niekończącym się źródłem problemów. Szybko zużywające się części, zbyt szybkie niszczenie, częste wizyty w zakładzie naprawczym - taki rower może więc być droższy w eksploatacji niż ten który kosztuje więcej. Warto mieć tego świadomość. Polecamy: okulary rowerowe
Ile więc konkretnie przygotować pieniędzy? Jeśli rower ma być nowy oraz służyć okazjonalnie to około 1000 złotych absolutnie wystarczy. Natomiast użytkowany wcześniej jednoślad na pewno nabyć można nawet za 100 złotych. Należy również wspomnieć o jednej bardzo ważnej cesze miłośnika roweru, mającej przełożenie na przedział cenowy roweru – jego wadze. Jeśli jest to postawny mężczyzna, jednoślad musi być solidniejszy i z tego powodu droższy. Mimo to warto zainwestować i nie przejmować się częstymi wydatkami u mechanika. Kupując jednoślad, warto przemyśleć jego funkcje dodatkowe – akcesoria rowerowe są niezwykle istotne i wpływają na wygodę (a często też zdrowie) rowerzysty. Błotniki, podnóżek - to podstawa. Warto pomyśleć też o liczniku kilometrów oraz kalorii.
Ważna jest ponadto odzież, począwszy od bielizny, która musi pochłaniać zapach oraz utrzymywać idealną temperaturę. Strój musi być przylegający, by nie krępować ruchów i nie powodować spowalniania rowerzysty. Spodnie muszą natomiast posiadać miękką ”pieluchę”, chroniącą przed skaleczeniami nogi kierującego rowerem. Garderoba oraz akcesoria rowerowe są tak samo ważne jak sam rower. Decydują o bezpieczeństwie jazdy. Warto kupić je w odpowiednim miejscu takim jak przykładowo sklep internetowy Bikecod z Bielsko-Białej.

Akcesoria na rower komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się